Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Гурток - групова форма позакласної роботи з іноземної мови
 

Гурток - це основна форма ПРІМ. За своєю структурою та змістом роботи він наближається до урочної форми роботи, але не дублює її.

Мета гурткової роботи є удосконалення практичних навичок учнів, розширення їх знань про країну, мова якої вивчається, підвищення інтересу до вивчення іноземних мов.

В залежності від змісту та мети розрізняються гуртки: розмовної практики, перекладу, драматичні, ігрові, країнознавчі, хорові та інші.

Найбільш популярним є гурток комбінованого типу, в якому учні займаються різноманітною мовленнєвою діяльністю: розучують вірші та пісні, обговорюють прочитані тексти, вчаться писати листи іноземною мовою, розігрують діалоги, грають в різні ігри, переглядають діа- та відеофільми та ін.

Незалежно від типу гуртка при їх організації необхідно дотримуватись таких загальних вимог:

1. Мовний матеріал повинен бути доступним для учнів та пов'язаним з навчальною тематикою.

2. Зміст та спрямованість в роботі гуртка визначаються віковими особливостями учнів, їхніми нахилами та інтересами.

3. Робота в гуртку повинна мати творчий характер, без одноманітності та шаблону у проведенні засідань.

4. Участь у роботі гуртка добровільна, заняття проводяться раз на тиждень за стабільним розкладом, кількість учнів - 10-12, на заняттях відсутні домашні завдання та оцінювання.

В залежності від етапу вивчення іноземних мов змінюється співвідношення різних видів мовленнєвої діяльності учнів на заняттях гуртків.

Так в 5-6 класах учні виконують дії за зразком, приймають участь у керованих діалогах, прослуховують невеличкі тексти, оволодівають технікою читання, широко використовують різноманітні ігри.

У 7-8 класах учні віддають перевагу діяльності, яка знайомить їх з країною, мову якої вони вивчають, беруть участь у спілкуванні, наближеному до реальних умов життя.

Старшокласників приваблює професійна спрямованість у вивченні іноземних мов. Це - переклад, реферування фахової літератури, обго­ворення творів художньої літератури, кіно, діяльність гідів-перекладачів.

Серед найбільш поширених видів роботи на занят­тях гуртків слід виділити подальше формування і вдосконалення мовленнєвих вмінь аудіювання, говоріння, читання та перекладу, а також драматизацію (рольову гру), хоровий спів, різноманітну ігрову діяльність.

Наведемо деякі методичні прийоми роботи на заняттях гуртків:

Аудіювання:

– аудіювання з опорою на предмети, тематичні та сюжетні картини;

– аудіювання озвучених вчителем діафільмів;

– аудіювання відомих казок з опорою на ілюстрації.

Говоріння:

– опис картинок;

– керований діалог;

– рольова гра ("На уроці", "В бібліотеці", "У магазині" тощо);

– висловлювання за планом;

– озвучення діафільмів.

– розповідь про приятеля, подію, прочитане оповідання.

Читання та переклад:

– формування навичок роботи зі словником;

– повторення за диктором з опорою на текст;

– читання відповідей на запитання (до тексту);

– читання від імені одного з персонажів, учасників діалогу;

– підтвердження або заперечення певних фактів;

– проведення вікторини за змістом тексту;

– проведення конкурсу на кращий переклад;

– складання плану прочитаного, опис дійових осіб.

Драматизація:

– драматизація текстів підручника;

– проведення рольових ігор за тематикою підручника;

– постановка уривку літературного твору, невеличкої одноактної п'єси.

Специфіка драматизації полягає в тому, що паралельно з опрацюванням мовного і мовленнєвого аспектів матеріалу ведеться робота над його сценічним відтворенням (голос, виразність, міміка, рух).

Послідовність підготовки передбачає: читання та переклад, бесіда про характер дійових осіб, опрацювання вправності мовлення, читання ролі, заучування ролі, відтворення мізансцени.

Хоровий спів дає можливість поєднати процес оволодіння мовленнєвою діяльністю з розвитком вокально-хорових навичок та знайомством з музичною культурою країни.

 Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 277. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия