Теми завдань
6.2.1. Теми рефератів 1. Поняття застави та підстави її виникнення. 2. Зміст застави. 3. Характеристика предмету застави та об’єктів, які не можуть передаватися у заставу. 4. Іпотечний договір. 5. Іпотека земельних ділянок. 6. Особливості іпотеки підприємства як єдиного майнового комплексу. 7. Застава товарів в обороті або у переробці. 8. Заклад як вид застави рухомого майна. 9. Застава майнових прав та цінних паперів. 10. Процедура звернення стягнення на заставлене майно.
6.3. Методичні рекомендації до виконання індивідуальних завдань Метою виконання рефератів є закріплення і систематизація студентами отриманих знань у процесі участі в аудиторних заняттях і самостійної роботи. Для виконання рефератів студенти повинні використовувати законодавчі та підзаконні акти, науково-монографічну літературу, матеріали судової практики. Робота виконується комп’ютерним способом з одностороннім розміщенням тексту на папері формату А4 (210 мм х 297 мм) з дотриманням прийнятих у діловодстві стандартних берегів: лівого – 30 мм, верхнього та нижнього – 20 мм, правого – не менше 10 мм. Обсяг реферату має забезпечувати належне висвітлення теми і не повинен перевищувати реферату – 5-7 сторінок друкованого тексту шрифтом Times New Roman кеглем 14 з півторачним міжрядковим інтервалом. Робота починається з титульного аркуша. Нумерація аркушів роботи починається з титульного аркуша. Номер на титульному аркуші не проставляється. Титульний аркуш реферату оформлюється за зразком 1. В тексті реферату вступ, розділи та висновки структурно не виділяються. Після тексту реферату подається список використаних джерел, нижче якого рукописним способом зазначаються дата виконання реферату і особистий підпис студента.
7. Підсумковий контроль 7.1. Питання для підсумкового контролю 1. Загальні риси заставного права в римському приватному праві. 2. Фідуціарна угода, ручний заклад, іпотекаяк види застави в римському цивільному праві. 3. Загальна характеристика чинного законодавства України про заставу. 4. Поняття застави. 5. Співвідношення застави з іншими способами забезпечення виконання зобов'язань. 6. Юридична природа застави. 7. Місце інституту застави в цивільному праві України. 8. Принципи застави. 9. Похідний характер застави. 10. Дійсність застави. 11. Принципи спеціальності і визначеності застави. 12. Неподільність застави. 13. Пріоритет раніше встановленої застави перед наступною. 14. Економічність застави. 15. Взаємне забезпечення інтересів заставодавця і заставодержателя. 16. Підстави виникнення заставного правовідношення. 17. Договір як підстава виникнення застави. 18. Закон як підстава виникнення застави. 19. Заставодержатель і заставодавець як сторони в договорі застави. 20. Майновий поручитель як сторона в договорі застави. 21. Предмет застави: загальна характеристика та ознаки. 22. Майно, яке не може бути предметом застави. 23. Майно з спеціальним режимом здійснення права власності як предмет застави. 24. Форма договору застави. 25. Нотаріальне посвідчення договору застави. 26. Реєстрація договорів застави. 27. Вимоги до змісту договору застави. 28. Істотні умови договору застави. 29. Права і обов'язки сторін в договорі застави. 30. Підстави припинення договору застави. 31. Механізм реалізації прав заставодержателя. 32. Звернення стягнення на заставлене майно. 33. Реалізація заставленого майна. 34. Загальна класифікація видів застави. 35. Головні критерії для класифікації застави на види: застава з залишенняммайна у заставодавця та з його передачею заставодержателю. 36. Проблеми класифікації застави. 37. Поняття іпотеки. Її місце серед інших видів застави. 38. Особливості предмету іпотеки. 39. Види іпотеки. 40. Особливості прав і обов'язків сторін при іпотеці. 41. Особливості іпотеки майнового комплексу підприємства. 42. Особливості застави транспортних засобів і космічних об'єктів. 43. Поняття застави товарів в обороті чи переробці: загальна характеристика та ознаки цього виду застави. 44. Предмет застави товарів в обороті чи переробці. 45. Особливості змісту договору про заставу товарів в обороті чи переробці. 46. Особливості виникнення заставного права заставодержателя 47. Поняття закладу:загальна характеристика та ознаки. 48. Особливості предмету закладу. 49. Особливості прав і обов'язків сторін при закладі. 50. Відповідальність заставодержателя за збереження предмету застави при закладі. 51. Особливості правової природи застави прав. 52. Майнові права як предмет застави. 53. Застава майнових прав на недобудовані об’єкти нерухомості. 54. Застава цінних паперів. 55. Види цінних паперів, що можуть бути предметом застави. 56. Особливості застави векселів.
8. Система оцінювання знань студентів в умовах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ЄКТС) Оцінювання знань студентів здійснюється згідно з Положенням про організацію навчального процесу в умовах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи в Хмельницькому університеті управління та права (далі – Положення про ЄКТС), затвердженим наказом університету від 22.06.2010 № 485/10, (зі змінами, затвердженими наказами університету від 01.03.2011 № 177/11 та від 30.10.2012 № 725/12), основні вимоги якого наведені нижче. 8.1. Загальні положення Оцінювання знань студентів здійснюється паралельно за 5-бальною національною шкалою (позитивні оцінки — «відмінно», «добре», «задовільно», негативна оцінка — «незадовільно») і за 100-бальною накопичувальною шкалою та шкалою ЄКТС (табл.8.1.). Таблиця 7.1 Співвідношення оцінок за національною, 100-бальною та шкалою ЄКТС і критерії оцінювання знань
Така система контролю дозволяє здійснювати оцінювання знань більш гнучко, об’єктивно і сприяє систематичній та активній самостійній роботі студентів упродовж усього навчання, забезпечує змагальність між студентами в навчанні, стимулює виявлення і розвиток творчих здібностей студентів. Система оцінювання обов’язкова для використання в ході підготовки студентів за освітньо-кваліфікаційними рівнями Бакалавр, Спеціаліст, Магістр відповідно до навчальних планів.
|