Вакуумметрична висота всмоктування.
Вакууметрична висота всмоктування - це розмір, обумовлений залежністю: Кавітаційний запас - це розмір, обумовлений залежністю: де Рн - абсолютний тиск на вході в насос, Па; Ро - тиск навколишнього середовища, Па; Рп - тиск насичених парів, Па; Vн - швидкість потоку на вході в насос, м/с; р - густина рідини, що перекачується, кг/см2 g - 9,81 м/с2 - кавітаціонний запас, м; Нв - вакууметрична висота усмоктування, м; Після перетворень одержимо: Введемо позначення Нкав - кавітаційна висота, що подає собою розмір що розташовується, питомої енергії потоку в усмоктувальній лінії насоса, м. Отже, приймаючи кавітаційну висоту, як максимальну питому енергію, що може бути передана потокові у всмоктувальній лінії, дамо визначення термінам «вакууметрична висота всмоктування» і «кавітаційний запас». Вакууметрична висота всмоктування - це розмір питомої енергії, що повідомляється насосом, потокові рідини в підвідному трубопроводі. Кавітаційний запас - це частина, що залишилася від передбаченого напору у всмоктувальному трубопроводі. Розрізняють критичний кавітаційний запас і допустимий кавітаційний запас . Якщо задати критичним значенням кавітаційного запасу, то вираження прийме вид:
де - допустима вакууметрична висота всмоктування - це вакууметрична висота всмоктування, при якій забезпечується робота насосу без зміни основних технічних показників. Зв’язуючи роботу насосу за умовами всмоктування з явищем кавітації, можна сказати, що а). Якщо при роботі відцентрового насосу вакууметрична висота всмоктування досягає і перевищує значення критичної вакууметричной висоти всмоктування, то наступає і розвивається кавітація, тобто: - умова кавітаційних режимів відцентрових насосів. б). При роботі з вакууметричною висотою всмоктування не більш значення допустимої вакууметричной висоти всмоктування відцентрові насоси завжди будуть мати без кавітаційні режими, тобто умова без кавітаційних режимів.
Отже, відцентрові насоси, що мають великі значення критичної або допустимої вакуумметричної висоти всмоктування, мають кращу всмоктувальну спроможність і менше схильні до кавітації; для зручності порівняння всмоктувальної спроможності насосів критичну і допустиму вакуумметричну висоту всмоктування, як параметр, розраховують по воді або визначають шляхом іспиту насосу на воді й одночасно перераховують на потрібну рідину, відцентрові насоси з великим значенням коефіцієнта швидкохідності мають великий розмір критичної і допустимої вакуумметричної висот всмоктування і мають більш високі анти кавітаційні якості.
|