Частина 2. Методи друку на ПК
Мета: засвоєння методу сліпого друку та покращення навичок роботи з клавіатурою на ПК. Порядок роботи: 1. Ознайомтесь з програмою для навчання сліпому методу друку «СОЛО на клавиатуре 9». 2. Пройдіть тренування з 20 вправ. 3. Виконайте вправи з 1 по 4 з середньою швидкістю друку не нижче 120 знаків на хвилину. 4. Збережіть та роздрукуйте графічний документ з інформацією про результати виконання вправ у меню «Статистика» за допомогою клавіші роздрукування змісту екрана (PrtScr) та програми Paint. 5. Наберіть наданий викладачем текст, додайте в текстовому редакторі колонтитул з Вашим прізвищем та ім’ям, часом збереження документа. Роздрукуйте збережений файл. Література: 2-9, 11, 12, 14, 17, 18, 22, 25, 30, 31, 33, 34, 39, 40, 42-46.
Тема 2. Аудіовізуальні засоби управління. Засоби запису та відтворення кінофотофонодокументів
Принципи дії акустичних засобів виготовлення документів. Процеси запису та відтворення звуку. Звуконосії диктофонів. Характеристика диктофонів. Характеристика та призначення основних вузлів фотоапаратів. Засоби статичної проекції зображень. Кінознімальні апарати. Цифрові апарати запису та відтворення кінофотофонодокументів. Етичні аспекти використання аудіо- та відеотехніки в професійній діяльності менеджерів.
Запитання для самоперевірки 1. Що являє собою диктофон? 2. Поясніть, як створюють та відтворюють механічний запис акустичної інформації. 3. Поясніть сутність запису і відтворення акустичної інформації на магнітних носіях. 4. Назвіть відомі Вам типи диктофонів. Як варто обслуговувати диктофон? 5. Що повинен робити користувач, коли диктофон у режимі запису не вмикається? 6. Поясніть принцип роботи плівкових та цифрових фотоапаратів. 7. Співвіднесіть принципи роботи цифрової відеокамери та плівкової відеокамери. 8. Назвіть запобіжні заходи під час роботи з фотоапаратом, відеокамерою. 9. Як розташовувати фото- і відеокамеру відносно сонця й освітлювальної апаратури?
Завдання для самостійної роботи 1. Зберегти та відтворити голосове повідомлення на диктофоні, магнітофоні. 2. Дослідити режими роботи власного фотоапарата (відеокамери). 3. Створити фото- та кінодокумент засобами фотоапарата, відеокамери. 4. Ознайомитись з типовими несправностями фото- та відеокамер. 5. У програмі для навчання сліпому десятипальцевому методу друку «СОЛО на клавиатуре 9» виконати вправи 21-30 (приділити виконанню вправ щодня по 2 години). Зберегти та роздрукувати графічний документ з інформацією про результати виконання вправ у меню «Статистика» за допомогою клавіші роздрукування змісту екрана (PrtScr) та програми Paint. Лабораторна робота 3. Робота з мультимедійними проекторами (2 год. – денна, 2 год. – безвідривна ф. н.) Мета: Набуття практичних навичок роботи з мультимедійним проектором. Порядок роботи: 1. Вивчіть інструкцію до проектора. Ознайомтесь з його основними характеристиками та функціональними можливостями. 2. Підключіть шнур живлення. Вставте шнур живлення в розетку AC IN на проекторі. 3. Зніміть кришку об’єктива. 4. Під’єднайте VGA signal cable до системного блоку комп’ютера (відповідний вхід у відеокарті) та до проектору в гніздо COMPUTER IN. Монітор підключаємо до проектору в гніздо MONITOR OUT 5. Натисніть кнопку ON/STANDBY. Живлення включиться, і наступні 3 індикатори засвітяться зеленим кольором: ON, LAMP та FAN. Через короткий проміжок часу з’явиться початковий екран. 6. Здійсніть всі необхідні налаштування (мова меню, контрастність, чіткість, трапеція та ін.). 7. Продемонструйте приготовлений вами демонстраційний матеріал (презентація). Література: 4, 6, 7, 10, 14, 17, 20, 26-28, 32, 35, 36, 38, 47-49.
Тема 3. Засоби копіювання, множення, опрацювання управлінських документів
Копіювальні апарати. Загальна характеристика копіювально-розмножувальних процесів. Технічні засоби виготовлення оригіналів управлінських документів. Процеси репрографії. Оперативна поліграфія. Гектографічних друк. Трафаретний друк. Оперативний офсетний друк. Ризографія (електронно-трафаретний друк). Засоби опрацювання документів: фальцювальні машини, паперодобірні машини та пристрої, сортувальне обладнання, різальні машини та пристрої, скріплювальні та склеювальні пристрої, засоби нанесення захисного покриття на документи, адресувальне та штампувальне обладнання, автоматичні лінії для опрацювання кореспонденції. Машини для знищення документів. Засоби зберігання документів. Механічні шафи елеваторного типу. Шафи для горизонтального зберігання документів. Способи пошуку документів.
Запитання для самоперевірки 1. Пояснити принцип роботи копіювального апарата. 2. Пояснити суть репрографії, оперативної поліграфії, гектографічного друку, трафаретного друку та оперативного офсетного друку. 3. Який порядок роботи копіювального апарата? 4. Який принцип роботи багатофункціональних пристроїв друку? 5. Як правильно обслуговувати копіювальний апарат? 6. Що потрібно зробити в разі недостатньої щільності зображення копії? 7. Що потрібно зробити, якщо червоним кольором світиться індикатор зминання паперу? 8. Назвати засоби опрацювання документів і коротко їх охарактеризувати. 9. Назвати засоби зберігання документів і коротко їх охарактеризувати. 10. Назвати засоби пошуку документів і коротко їх охарактеризувати.
Завдання для самостійної роботи 1. Принцип роботи копіювального апарата. 2. Суть репрографії, оперативної поліграфії, роботи ризографа, трафаретного друку, оперативного офсетного друку. 3. Проаналізувати будову елеваторної картотеки. 4. У програмі для навчання сліпому десятипальцевому методу друку «СОЛО на клавиатуре 9» виконати вправи 21-30 (приділити виконанню вправ щодня по 2 години). Зберегти та роздрукувати графічний документ з інформацією про результати виконання вправ у меню «Статистика» за допомогою клавіші роздрукування змісту екрана (PrtScr) та програми Paint.
Семінарське заняття 3 (1 год. – денна, безвідривна ф. н.) 1. Копіювальні апарати: принцип роботи. 2. Обслуговування копіювальний апарат. 3. Технічні засоби скріплення управлінської документації: степлери, діроколи, конвертосклеювальні машини, палітурні машини, дротошвейні машини, біндери тощо. 4. Принцип роботи засобів опрацювання, зберігання та пошуку документів. Література: 1, 6-9, 15, 17, 28, 30, 37.
Лабораторна робота 4. Робота з копіювальними апаратами (2 год. – денна, 2 год. – безвідривна ф. н.) Мета: Набуття практичних навичок роботи з копіювальним апаратом Порядок роботи: 1. Установити копіювальний апарат на стіл і під’єднати його до контуру заземлення. 2. Досконало вивчивши інструкцію з користування, під’єднати КП до відповідного джерела електричного струму і ввімкнути його. 3. Натиснувши кнопку сушіння барабана, усунути краплі конденсату. 4. Натиснути кнопку (3 секунди) попередніх установок. 5. Натиснути кнопку скасування інших установок. 6. Натиснути кнопку додаткового заповнення тонером (це роблять у тому разі, коли копія стане надто світлою). 7. Натиснути кнопку лічильника, щоб проконтролювати кількість копій. 8. Натиснути кнопку вибору подавання паперу. 9. Натиснути кнопку вибору масштабу копії. 10. Вибрати відповідну кількість копій. 11. Натиснути кнопку режиму експозиції. 12. Вибрати розмір аркуша копії. 11. Покласти на робочий стіл (скляну поверхню) копіювального апарату оригінал з інформацією донизу і закрити кришкою. 12. Упевнившись, що на панелі управління не світяться червоним кольором індикаторні лампочки, натиснути кнопку START і копіювальний апарат зробить відповідну кількість копій. Література: 3, 4, 7, 8, 12, 15, 17, 30, 42.
Тема 4. Засоби електро- та радіозв’язку
Засоби передавання управлінської інформації і транспортування документів. Засоби передавання голосової інформації: абонентський телефонний зв’язок, офісні АТС, функції АТС, прямий оперативний зв’язок. Засоби підвищення ефективності телефонного зв’язку: концентратори та підсилювачі телефонного зв’язку, підсилювач телефонної апаратури, пристрої автоматичного набору телефонного номера, телефонні автовідповідачі; засоби радіотелефонного зв’язку; мобільний зв’язок; пейджери; транкінг; факсимільний зв’язок.
Запитання для самоперевірки 1. Назвати засоби для транспортування документів. 2. Як можна передавати акустичну інформацію? 3. Що таке прямий оперативний зв’язок? 4. Як підвищити ефективність телефонного зв’язку? 5. Як правильно працювати з телефонними автовідповідачами і секретарями-автоматами? 6. Пояснити суть радіо- та радіотелефонного зв’язку. 7. Що таке транкінг? 8. Як працює пейджер? 9. Що таке факсимільний зв’язок? 10. Як передати інформацію по факсу?
Завдання для самостійної роботи 1. Проаналізувати принцип роботи звичайного, цифрового, мобільного телефонів. 2. Створити за допомогою голосової пошти повідомлення наприклад, такого змісту: «З Вами розмовляє автовідповідач. Пані Іванова зараз на нараді. На місці буде о 14:00. У разі термінової справи зателефонувати за номером 555-77-77. Дякую». 3. Вивчити інструкцію з технічної експлуатації факсимільним апаратом (модель апарата пропонує викладач після лекції). 4. У програмі для навчання сліпому десятипальцевому методу друку «СОЛО на клавиатуре 9» виконати вправи 31-40 (приділити виконанню вправ щодня по 2 години). Зберегти та роздрукувати графічний документ з інформацією про результати виконання вправ у меню «Статистика» за допомогою клавіші роздрукування змісту екрана (PrtScr) та програми Paint.
Семінарське заняття 4 (1 год. – денна, безвідривна ф. н.) 1. Класифікація засобів телефонного зв’язку. 2. Робота з телефоном: основні функції та операції. 3. Робота з пейджером: основні функції та операції. 4. Мобільні телефони в управлінській діяльності. 5. Правила користування автовідповідачем. Література: 4, 6-8, 13, 14, 30, 42, 44.
Лабораторна робота 5. Робота з факсимільним апаратом (2 год. – денна, 2 год. – безвідривна ф. н.) Мета: Набуття практичних навичок роботи з факсимільним апаратом Порядок роботи: І варіант 1. Досконало вивчити інструкцію з технічної експлуатації. 2. Встановити у зручному місці та підключити факсимільний апарат до телефонної лінії, до мережі електричного струму, до телефонної трубки, натиснувши клавішу POWER (вкл/викл), ввімкніть апарат. 3. Вставити документ лицьовим боком вниз у паз апарата (можна вставити до 10 аркушів відповідної ширини); 4. У разі потреби, установити роздільну здатність і контрастність документа залежно від його якості; - STANDART — передавання надрукованої інформації з нормальним шрифтом; - FINE — передавання оригіналів із дрібним шрифтом; - SUPER FINE — передавання документів із подвійною роздільною здатністю; - HALE TONE — передавання документів із фотографіями, малюнками, схемами та іншою ілюстрованою інформацією; 5. Набрати потрібний номер абонента і, зв’язавшись із ним, натиснути кнопку START, а для зупинки передавання факса натиснути кнопку STOP. 6. Натиснувши кнопку COPY, можна зробити копію. 7. Різні види факсимільних апаратів мають багато інших функцій: програмування, дистанційне керування, кодування зв’язку тощо. Протестуйте наявні функції у апараті. ІІ варіант 1. Встановити на комп’ютері ПЗ Vanta Fax & Voice. 2. Ознайомитись з основами роботи ПЗ: http://ventafax.ru/tutorial/ 3. Практично ознайомитись з можливостями ПЗ Vanta Fax & Voice. Охарактеризувати принцип роботи програми, проаналізувати наявні додатки. 4. Підібрати оптимальну за ціною та функціональними можливостями модель факса для малого офісу. Обґрунтувати свій вибір. 5. Підібрати оптимальну за ціною та функціональними можливостями модель факса для промислового об’єкта, що потребує безперервне отримання/надсилання даних про відвантаження товарів. Обґрунтувати свій вибір. Література: 4, 6-8, 13, 14, 30, 42, 44.
Тема 5. Телеграфний, фототелеграфний, телевізійний зв’язок. Комп’ютерні мережі, Інтернет, супутниковий зв’язок
Телеграфний зв’язок: перфоратори, трансмітери, реперфоратори. Фототелеграфний зв’язок: барабанні ФТА, апарати з площинною розгорткою. Телеавтографний зв’язок. Телевізійний зв’язок. Комп’ютерні мережі: історія виникнення і розвиток; використання комп’ютерних мереж; класифікація, вимоги; модель OSI; компоненти комп’ютерної мережі; передавання даних у мережі; архітектура мережі. Особливості мережі Інтернет. Історія створення і розвитку. Структура Інтернет. Мережеві з’єднання Інтернет. Електронна пошта. Супутниковий зв’язок.
Запитання для самоперевірки 1. Що таке телеграфний зв’язок? 2. Що таке фототелеграфний зв’язок? 3. Що таке телевізійний зв’язок? 4. Який порядок роботи з телевізором, відеомагнітофоном, відеоплеєром? 5. Які запобіжні заходи під час роботи з телевізором, відеомагнітофоном, відеоплеєром? 6. Як обслуговувати телевізор, відеомагнітофон, відеоплеєр? 7. У чому суть комп’ютерних мереж? 8. Сутність мережі Інтернет. 9. Принцип роботи електронної пошти. 10. У чому суть супутникового зв’язку?
Завдання для самостійної роботи 1. Проаналізувати суть телеграфного зв’язку. 2. Ознайомитись з публікаціями про принцип дії фототелеграфного зв’язку. 3. Охарактеризувати суть телевізійного зв’язку. 4. Записати на носій відеомагнітофона уривок телевізійних новин. 5. Проаналізувати суть комп’ютерних мереж і мережі Інтернет. 6. Проаналізувати сутність супутникового зв’язку. 7. У програмі для навчання сліпому десятипальцевому методу друку «СОЛО на клавиатуре 9» виконати вправи 41-60 (приділити виконанню вправ щодня по 2 години). Зберегти та роздрукувати графічний документ з інформацією про результати виконання вправ у меню «Статистика» за допомогою клавіші роздрукування змісту екрана (PrtScr) та програми Paint.
Семінарське заняття 5 (1 год. – денна ф. н.) 1. Телеграфний зв’язок. 2. Фототелеграфний зв’язок. 3. Телевізійний зв’язок. 4. Відеомагнітофони. 5. Технічні засоби організації комп’ютерних мереж. 6. Електронна пошта. 7. Супутниковий зв’язок. Література: 2-10, 13, 14, 18, 19, 23, 30, 31, 34-36, 40, 43, 44, 46.
Змістовий модуль 3. Організація безпеки праці з ТЗУ Тема 1. Засоби сигналізації та основні несправності технічних засобів управління
Системи та засоби сигналізації у закладах, організаціях, на підприємствах: аварійні, охоронні, пошукові та викличні. Бездротові пошуково-викличні системи. Низькочастотні пошуково-викличні системи. Високочастотні пошуково-викличні системи. Загальні правила обслуговування та запобіжні заходи під час експлуатації технічних засобів управління. Електричні несправності засобів управління, їх причини та усунення. Запитання для самоперевірки 1. Які є системи та засоби сигналізації? 2. Якими є основні правила експлуатації ТЗУ, робота яких пов’язана з електричним струмом? 3. Як називають основні електричні несправності ТЗУ, причини та можливості їх усунення перед звертанням до спеціалістів із технічного обслуговування? Завдання для самостійної роботи 1. Проаналізувати основні електричні несправності ТЗУ. 2. Вивчити основні правила експлуатації ТЗУ, робота яких пов’язана з електричним струмом. 3. У програмі для навчання сліпому десятипальцевому методу друку «СОЛО на клавиатуре 9» виконати вправи 61-80. Зберегти та роздрукувати графічний документ з інформацією про результати виконання вправ у меню «Статистика» за допомогою клавіші роздрукування змісту екрана (PrtScr) та програми Paint. Література: 6-8, 30. Тема 2. Охорона праці при роботі з технічними засобами управління
Охорона праці та довкілля. Основні медичні препарати для надання першої медичної допомоги. Засоби гасіння пожежі: вогнегасники, вода, пісок, азбестові полотна. Види вогнегасників (вуглекислотні, хімічні пінні, порошкові) та їх призначення. Правила гасіння пожежі.
Запитання для самоперевірки 1. Які є основні положення з охорони праці та довкілля? 2. Які основні медичні препарати призначені для надання першої медичної допомоги? 3. Які є засоби пожежогасіння?
Завдання для самостійної роботи 1. Проаналізувати основні положення з охорони праці та довкілля. 2. У програмі для навчання сліпому десятипальцевому методу друку «СОЛО на клавиатуре 9» виконати вправи 81-100. Зберегти та роздрукувати графічний документ з інформацією про результати виконання вправ у меню «Статистика» за допомогою клавіші роздрукування змісту екрана (PrtScr) та програми Paint. Семінарське заняття 6 (1 год. – денна ф. н.) 1. Призначення та характеристики сучасних систем та засобів сигналізації. 2. Визначення основних несправностей ТЗУ. 3. Основні положення з охорони праці, пов’язані з застосуванням ТЗУ. 4. Засоби пожежогасіння, пов’язані з роботою ТЗУ. Література: 6-8, 30.
Питання до самоконтролю
1. Поняття технічних засобів управління. 2. Класифікація технічних засобів управління. 3. Організаційна техніка, її призначення та застосування. 4. Назвати та дати характеристику носіїв інформації. 5. Назвати та дати характеристику засобів створення та виготовлення текстових матеріалів. 6. Назвати та дати характеристику засобів створення та виготовлення креслярсько-графічних документів. 7. Назвати та дати характеристику засобів створення кіно- фотодокументів. 8. Назвати та дати характеристику засобів копіювання документів. 9. Назвати та дати характеристику засобів виготовлення та розмноження документів. 10. Назвати та дати характеристику засобів опрацювання документів. 11. Назвати та дати характеристику засобів зберігання та пошуку документів. 12. Назвати та дати характеристику засобів передавання документів. 13. Назвати та дати характеристику меблів, обладнання для службових приміщень та офісів. 14. Назвати та дати характеристику моніторів. 15. Пояснити принцип роботи та дати характеристику запису на CD дисках. 16. Обслуговування та усунення основних несправностей ПК. 17. Порядок роботи з ПК під час створення і збереження текстової інформації. 18. Назвати та охарактеризувати основні види принтерів. 19. Порядок роботи з принтером для виготовлення текстової документації. 20. Принцип і порядок роботи диктофона, обслуговування та усунення його основних несправностей. 21. Принцип і порядок роботи факсимільного апарата, обслуговування та порядок усунення його основних несправностей. 22. Принцип і порядок роботи магнітофона (диктофона, плеєра), обслуговування та порядок усунення його основних несправностей. 23. Принцип і порядок роботи фотоапарата, обслуговування та порядок усунення його основних несправностей. 24. Принцип і порядок роботи кінознімальної апаратури. 25. Технологія виготовлення фотодокументів. 26. Принцип і порядок роботи копіювального апарата. 27. Обслуговування та усунення основних несправностей копіювального апарата. 28. Сутність репрографії та оперативної поліграфії. 29. Порядок роботи з мобільним телефоном. 30. Виявлення та усунення основних несправностей принтера. 31. Характеристика процесів оперативної поліграфії. 32. Сутність зберігання документів. 33. Запобіжні заходи під час роботи з персональним комп’ютером. 34. Охарактеризувати табличний процесор Microsoft Excel для Windows. 35. Охарактеризувати форматування тексту. 36. Охарактеризувати текстовий редактор Word для Windows. 37. Поясніть копіювання документів на ПК. 38. Суть створення та відтворення акустичної інформації. 39. Поясніть порядок роботи відеокамери. 40. Виявлення та усунення основних несправностей відеокамери. 41. Загальні правила експлуатації засобів оргтехніки, робота яких пов'язана з електричним струмом. 42. Назвати та коротко охарактеризувати засоби опрацювання документів. 43. Обслуговування копіювальних апаратів. 44. Запобіжні заходи під час роботи з копіювальними апаратами. 45. Суть трафаретного друку. 46. Нанесення захисного покриття на документи. 47. Порядок роботи з відеомагнітофоном. 48. Запобіжні заходи під час роботи з відеомагнітофоном. 49. Суть мобільного зв’язку. 50. Запобіжні заходи під час роботи з телевізором. 51. Охарактеризувати різноманітні папки, швидкозшивачі, степлери та інше канцелярське приладдя. 52. Основні електричні несправності засобів оргтехніки. 53. Дати загальну характеристику засобів передавання інформації. 54. Суть телефонного зв’язку. 55. Дати загальну характеристику засобів абонементного телефонного зв'язку. 56. Прямий оперативний зв’язок. 57. Комутатори оперативного зв’язку. 58. Засоби гучномовного зв’язку. 59. Автоматичні телефонні станції, міні-АТС. 60. Телефонні автовідповідачі, секретарі-автомати. 61. Пейджинговий зв’язок. 62. Радіотелефонний зв’язок. 63. Суть і переваги цифрового телефонного зв’язку. 64. Мобільний зв’язок. 65. Основні медичні препарати для надання першої медичної допомоги. 66. Принцип роботи факсимільного апарата. 67. Порядок роботи з факсимільним апаратом. 68. Обслуговування й усунення основних несправностей факсимільного апарата. 69. Суть факс-модемного зв’язку. 70. Суть електронної пошти. 71. Суть мережі Інтернет. 72. Суть фототелеграфного зв’язку. 73. Суть телеграфного зв’язку. 74. Суть телебачення. 75. Порядок роботи та усунення основних несправностей відеомагнітофона. 76. Засоби космічного зв’язку. 77. Робота з мікрокалькулятором. 78. Пожежна сигналізація та засоби пожежогасіння. 79. Домофони та охоронна сигналізація. 80. Охорона праці й довкілля під час роботи із засобами оргтехніки.
Примірне завдання до модульної контрольної роботи 1. Лазерний принтер створює зображення на папері таким чином: а) лазерний промінь електризує світлочутливу поверхню друкованого барабана, до якого притягується тонер, який потім наноситься на папір; б) лазерний промінь електризує світлочутливу поверхню друкованого барабана, який наносить чорнило на папір; в) У друкарській голівці лазерний промінець намагнічує друкований барабан, який наносить рідку фарбу на папір; г) лазерний промінь освітлює друкарську головку, яка наносить тонер на папір; 2. Причина появи білих горизонтальних смуг на віддрукованих принтером аркушах: а) у картриджі залишилось мало чорнила; б) комп’ютер подає на принтер помилкову інформацію; в) нагрілася друкарська голівка; г) поганий папір; д) вийшла з ладу стрічка картриджів. 3. Один мегабайт містить таке число кілобайт: а) 1 024; б) 1 000; в) 1 025; г) 1 010. 4. Мікрофон виконує функцію: а) перетворює акустичну інформацію (пружні коливання повітря) в електричний струм; б) створює пружні коливання повітря (акустичну інформацію); в) підсилює акустичну інформацію (пружні коливання повітря); г) перетворює електричний струм в акустичну інформацію; д) перетворює акустичну інформацію у високочастотні коливання електричного струму. 5. Причини нечіткого зображення інформації, отриманої факсимільним апаратом: а) абонент передає нечіткий документ, у зв'язку з чим потрібно натиснути кнопку FINE, SUPER FINE, HALE TONE на факсимільних апаратах; б) закінчується тонер у факсимільному апараті, що вимагає заміни картриджа; в) забруднилися сопла, через які на папір наноситься чорнило, тому вони потребують чищення спеціальним розчинником; г) зробіть копію отриманого документа, тому що він неякісний; д) зв'язавшись з абонентом, попросіть повторити передавання документа, а перед початком прийому натисніть клавішу ANS/FAX. 6. У чому полягає сутність телеграфного зв’язку? а) інформація друкується на папір, а перетворившись в електричний струм, по кабельним лініям зв'язку надходить до іншого телеграфу, в якому електричний струм перетворюється у друковану інформацію; б) інформація друкується на папері, потім перетворюється у високочастотні коливання, які передаються іншому абоненту; в) інформація за допомогою телефону передається іншому абоненту, який створює текстову інформацію на папері; г) інформація друкується на магнітному носії, після чого інформація перетворюється в електричний струм, який по телефонних лініях надходить до іншого абонента і перетворюється у друковану інформацію; д) інформація друкується на папір, потім за допомогою телефонних ліній передається іншому абоненту, де перетворюється у друковану інформацію.
4. Структура навчальної дисципліни
5. Теми семінарських занять
|