Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Заняття 1. 1. Правові основи, зміст та принципи бюджетного процесу





1. Правові основи, зміст та принципи бюджетного процесу. Бюджетний цикл, бюджетний період. Стадії бюджетного процесу.

2. Учасники бюджетного процесу в Україні.

3. Порядок складання проектів державного та місцевих бюджетів.

4. Розгляд проектів державного та місцевих бюджетів.

5. Порядок затвердження державного та місцевих бюджетів.

Контрольні питання:

1. Що таке бюджетний процес?

2. Розмежуйте поняття «бюджетний період» та «бюджетний цикл»?

3. Чи може бути змінений бюджетний період при введенні надзвичайного стану на території однієї з областей?

4. Які стадії бюджетного процесу передбачає чинне законодавство України? Який період часу охоплює кожна стадія бюджетного процесу?

5. Що таке державні цільові програми, які їх види, значення при складанні проекту бюджету?

6. Які органи складають прогноз державного бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди, які індикативні показники він повинен включати (частина 1 статті 21 Бюджетного кодексу України)? Яке його значення в Україні?

7. Назвіть учасників бюджетного процесу?

8. Дайте визначення «головного розпорядника бюджетних коштів» та «розпорядника бюджетних коштів»?

9. Дайте визначення одержувачів бюджетних коштів?

10. Дайте визначення та розмежуйте поняття «бюджетне призначення», «бюджетне асигнування», «бюджетне забов’язання»?

11. Якими повноваженнями наділені головні розпорядники бюджетних коштів (частина 5 статті 22 Бюджетного кодексу України)?

12. Яким актом встановлюються бюджетні призначення, який порядок зменшення, внесення змін, передачі бюджетного призначення (стаття 23 Бюджетного кодексу України)?

13. Чи можлива зміна бюджетного призначення шляхом збільшення оплати праці працівників бюджетної сфери та на функціонування органів влади за рахунок зменшення інших видатків? (частина 11 статті 23 Бюджетного кодексу України)?

14. Дайте визначення бюджетного запиту (п. 9 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України)?

15. Який орган розробляє та доводить до головних розпорядників інструкції з підготовки бюджетних запитів (стаття 34 Бюджетного кодексу України)? З якою метою надаються такі інструкції?

16. Який порядок підготовки бюджетних запитів передбачено статтею 35 Бюджетного кодексу України? Що береться до уваги при підготовці бюджетних запитів? Які показники обов’язкові для включення в бюджетний запит?

17. На підставі яких критеріїв аналізуються бюджетні запити відповідно до частини 1 статті 36 Бюджетного кодексу України? Який орган це здійснює? На основі чого приймається рішення про включення або не включення бюджетного запиту до проекту Державного бюджету України?

18. Для яких рівнів розпорядників формуються форми бюджетних запитів? Чи потрібно складати бюджетний запит окремій бюджетній установі?

19. Чи може містити проект закону про державний бюджет України положення про зупинення дії чи внесення змін до законів? В якому нормативному акті закріплено дані законодавчі положення?

20. Які показники бюджету приймається у другому читанні (частина 4 статті 158 Регламенту Верховної Ради України)?

21. Який порядок голосування та прийняття проекту закону про державний бюджет. Який остаточний термін прийняття Верховною Радою України Закону про державний бюджет?

22. Які особливості формування надходжень бюджету та здійснення витрат бюджету у разі несвоєчасного набрання чинності законом про Державний бюджет України? Чи мала місце в історії України така ситуація? Наведіть приклад.

23. Які особливості формування надходжень бюджету та здійснення витрат місцевого бюджету у разі несвоєчасного набрання рішенням про місцевий бюджет (стаття 79 Бюджетного кодексу України)?

24. Визначте порядок складання проекту місцевих бюджетів (стаття 75 Бюджетного кодексу України)?

25. Який порядок подання та розгляду законопроектів які впливають на дохідну та видаткову частину бюджету (стаття 27 Бюджетного кодексу України)?

Завдання та задачі:

1. Що розуміють під правом бюджетної ініціативи? Яка відмінність права бюджетної ініціативи від права законодавчої ініціативи? Хто, вiдповiдно до бюджетного законодавства України, виступає суб’єктами права бюджетної ініціативи? Проаналізуйте Рішення Конституційного суду України № 1-рп/2009 від 13 січня 2009 року щодо офіційного тлумачення положень абзацу тринадцятого пункту 1 частини першої статті 20 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", частини другої статті 52, частини третьої статті 53, частини другої статті 54 Бюджетного кодексу України в аспекті положень частини першої статті 93, частини другої статті 96, пункту 6 статті 116 Конституції України (справа про право законодавчої ініціативи щодо внесення змін до закону про Державний бюджет України).

 

2. З метою дотримання строків прийняття Проекту Закону Про Державний бюджет України у другому читанні, Верховна Рада України, на прохання Голови Комітету Верховної ради з питань бюджету погодилась відкласти прийняття рішення про загальний обсяг дефіциту (профіциту) державного бюджету України на наступний бюджетний період під час розгляду проекту Закону про Державний бюджет України у третьому читанні. Дайте правову оцінку рішенню Верховної ради України? Які показники проекту державного бюджету України затверджуються у другому читанні? Яке це має значення у структурі бюджетного процесу?

 

3. Після затвердження Закону України про Державний бюджет на відповідний рік, в результаті удосконалення та раціоналізації структури публічного управління, постановою Кабінету Міністрів України було ліквідовано Вищу атестаційну комісію України, а частина її завдання та функцій в межах реалізації бюджетної програми «Проведення атестації науково-педагогічних працівників в Україні» було перекладено на Міністерство освіти і науки України. Міністерство припинило діяльність за відповідною програмою у зв’язку із відсутністю у нього необхідного фінансування на виконання додаткових завдань і функцій ліквідованого органу до внесення змін до закону про державний бюджет в частині отримання додаткових бюджетних призначень.

Проаналізуйте ситуацію на предмет її законності. Вкажіть на підставність чи безпідставність аргументів Міністерства та можливі шляхи вирішення ситуації, згідно з діючим законодавством України.

Чи змінилася б ситуація, якби завдання та функції по цій програмі були передані новоствореному органу державної влади замість ліквідованої Вищої атестаційної комісії України?

 

4. Одна із сільських рад Вінницької області у тижневий строк після прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» прийняла власний місцевий бюджет. Районна обласна державна адміністрація, на території якої знаходиться відповідна сільська рада, звернулася до останньої з листом про порушення нею положень Бюджетного кодексу України, оскільки сільський бюджет був прийнятий без врахування показників районного бюджету, який на той час ще не був затверджений районною радою та вимогою переглянути рішення про бюджет села. У відповідь сільська рада звернула увагу на те, що їхнє село лише «…щорічно передає власні кошти у бюджети вищого рівня (зокрема, цьогоріч затверджений районний бюджет передбачає перерахування 1,5 млн. з сільського бюджету) та жодних трансфертів не отримує, а тому норми бюджетного законодавства не порушені. Окрім того, районний бюджет був прийнятий невчасно, із порушенням строків, визначених Бюджетного кодексу України, що об’єктивно зумовило неможливість врахування його положень при прийнятті бюджету села.»

Проаналізуйте аргументи районної державної адміністрації та сільської ради з позицій Бюджетного кодексу України? Чия позиція є законною? Відповідь обґрунтуйте.







Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 772. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...


ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...


Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...


Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Тема: Изучение фенотипов местных сортов растений Цель: расширить знания о задачах современной селекции. Оборудование:пакетики семян различных сортов томатов...

Тема: Составление цепи питания Цель: расширить знания о биотических факторах среды. Оборудование:гербарные растения...

В эволюции растений и животных. Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений. Оборудование: гербарные растения, чучела хордовых (рыб, земноводных, птиц, пресмыкающихся, млекопитающих), коллекции насекомых, влажные препараты паразитических червей, мох, хвощ, папоротник...

МЕТОДИКА ИЗУЧЕНИЯ МОРФЕМНОГО СОСТАВА СЛОВА В НАЧАЛЬНЫХ КЛАССАХ В практике речевого общения широко известен следующий факт: как взрослые...

СИНТАКСИЧЕСКАЯ РАБОТА В СИСТЕМЕ РАЗВИТИЯ РЕЧИ УЧАЩИХСЯ В языке различаются уровни — уровень слова (лексический), уровень словосочетания и предложения (синтаксический) и уровень Словосочетание в этом смысле может рассматриваться как переходное звено от лексического уровня к синтаксическому...

Плейотропное действие генов. Примеры. Плейотропное действие генов - это зависимость нескольких признаков от одного гена, то есть множественное действие одного гена...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия