Задача № 1. П., який не мав громадянства, відбув у Росії покарання за хуліганство і переїхав до України, де знову вчинив хуліганство
П., який не мав громадянства, відбув у Росії покарання за хуліганство і переїхав до України, де знову вчинив хуліганство, що супроводжувалось особливою зухвалістю. Дії П. було кваліфіковано за ч.3 ст.296 КК за ознакою попередньої судимості за такий злочин. П. оскаржив вирок як такий, що суперечить положенням КК України про відповідальність за злочин, вчинений за межами України, Загальній декларації прав людини, Міжнародному пакту про громадянські й політичні права. Як слід вирішити справу? Задача № 2 Г., який постійно проживав у Чернівцях, на власному автомобілі мандрував Австрією, де грубо порушив правила безпеки руху автотранспорту і вчинив наїзд на пішохода, смертельно травмувавши його. Суд Австрії засудив Г. до 5 років позбавлення волі. Які правові наслідки тягне факт засудження Г. судом Австрії? ТЕМА 3 Поняття злочину та його види (6 годин) 1. Формування й розвиток визначення поняття злочину в історії кримінального права. 2. Поняття злочину за кримінальним правом України. 3. Ознаки злочину (законодавчі та доктринальні). 4. Поняття та ознаки малозначного діяння (ч. 2 ст.11 КК України). 5. Ознайомтеся з положеннями податкового кодексу щодо оподаткування прибутку фізичних осіб. Визначте у конспекті 1) принцип визначення неоподатковуваного мінімуму, що використовується для кваліфікації злочинів; 2) розмір неоподатковуваного мінімуму на поточний рік, що використовується для кваліфікації злочинів. 6. Розгляньте ст.185 КК та ст.51 КпАП, а також ст.296 КК та ст.173 КпАП, складіть та запишіть до конспекту характеристику відмінностей адміністративного правопорушення та злочину. 7. Випишіть до конспекту по 3 статті КК України: 1) злочинів невеликої тяжкості; 2) середньої тяжкості; 3) тяжких злочинів та 4) особливо тяжких злочинів. Задача № 1 М., перебуваючи у стані сп’яніння, вирішив покінчити життя самогубством. Для досягнення цієї мети він угнав пустий автобус і на значній швидкості спрямував його на товсте дерево. Внаслідок цього М. дістав тяжке тілесне ушкодження, пошкодив автобус, заподіявши авто підприємству значні матеріальні збитки. Чи є дії М. злочинними? Задача № 2 Ц. подав заяву до прокуратури з проханням встановити, ким підроблено його підпис у відомості на зарплату, оскільки грошей у сумі 340 гривень він не одержав. Розслідуванням справи було встановлено, що Ц. навмисно спотворив свій підпис, щоб ще раз одержати зарплату. Чи є дії Ц. злочинними? Задача № 3 На фабриці дитячих іграшок було виготовлено 100 самокатів за ціною 50 грн. за штуку. Після надходження товару в продаж, покупцями було виявлена тріщина в платформі. Чи підлягає кримінальній відповідальності керівництво фабрики? Ознайомтеся із ст. 227 КК України. Чим відрізняються злочини від проступків?
ТЕМА 4 Кримінальна відповідальність та її підстава. Склад злочину та його види (6 годин) 1. Поняття кримінально-правових відносин. Об’єкт, суб’єкт, зміст кримінальних правовідносин. 2. Юридичні факти у кримінальному праві. 3. Поняття та форми реалізації кримінальної відповідальності. 4. Межі та стадії кримінальної відповідальності. 5. Підстави кримінальної відповідальності. 6. Поняття складу злочину 7. Функції складу злочину 8. Класифікація складів злочину 9. Дайте визначення поняття кримінальної відповідальності, визначте її сутність та зміст: а) позитивний аспект кримінальної відповідальності; б) негативний аспект кримінальної відповідальності. 10. Складіть схему співвідношення стадій кримінальної відповідальності та стадій кримінального процесу. 11. Випишіть до конспекту з Особливої частини КК України 3 приклади злочинів з основним складом; 3 приклади злочинів з обтяжуючими обставинами; 3 приклади злочинів з пом’якшуючими обставинами. 12. Знайдіть та випишіть до конспекту з Особливої частини КК України по 5 прикладів злочинів з простим складом та складені. 13. Знайдіть та випишіть до конспекту по 5 прикладів злочинів з матеріальним, формальним та усіченим складом.
|