Задача № 1. Л., що гостював у К., побачив у підсобному приміщенні мішок з перетертими стеблами конопель
Л., що гостював у К., побачив у підсобному приміщенні мішок з перетертими стеблами конопель. Скориставшись тимчасовою відсутністю К., він взяв близько 200 гр стеблевой коноплі. При спробі реалізувати їх на місцевому ринку Л. був затриманий. Кваліфікуйте дії Л.
Задача № 2 Завідувачка аптекою С. на протязі двох тижнів передала своєму чоловікові 450 ампул з наркотичними засобами. Під час слідства, вона пояснила, що чоловік вимагав у неї наркотики, загрожуючи насильством. Кваліфікуйте дії С. та її чоловіка.
Задача № 3 Медсестри хірургічного відділення онкологічного диспансеру Г. й В. на протязі року викрадали лікарські наркотичні засоби (морфін, промодол) з метою особистого споживання. Усього ними було викрадено 600 ампул. Під час слідства було встановлено, що Г. продала Д. 10 ампул морфіну. Кваліфікуйте дії Г. й В.
Задача № 4 С., довідавшись про вагітність К. й не бажаючи брати на себе обов'язку батька, підсипав їй у склянку з молоком наркотичні засоби. Після випитого К. знепритомніла. С., каючись у зробленому, викликав «швидку допомогу». Після прибуття, лікарі констатували смерть потерпілої. Кваліфікуйте дії С. Варіант: Лікарям вдалося врятувати К.
Задача № 5 П., зустрічаючись із М., неодноразово пропонував їй спробувати наркотики. В один з вечорів М. погодилася, після чого вже приймала їх постійно. Наркотики вона здобувала в П. Кваліфікуйте дії П. і М.
Задача № 6 С., довідавшись про вагітність А. й не бажаючи брати на себе обов'язки батька, підсипав їй у склянку з молоком наркотичний засіб. Після випитого А. звалилася зі стільця. С., каючись у вчиненому викликав швидку допомогу. Прибувши лікарь констатував смерть потерпілої. Кваліфікуйте дії С. Варіант: Лікарям швидкої допомоги вдалося врятувати А.
Задача № 7 Т., студент Політехнічного університету, запропонував однокурсникам С. й В. спробувати наркотичні засоби. Одержавши позитивну відповідь, він знайшов вільну аудиторію й там розділив "частування" із друзями. Кваліфікуйте дії Т., С. й В.
Задача № 8 Г., який довгий час був безробітним, випадково зустрів свого колишнього однокласника Б. Б. запропонував йому роботу з охорони й обслуговування клієнтів, які збиралися для споживання одурманюючих речовин. Г. погодився. Кваліфікуйте дії Г. З якого часу цей злочин вважається закінченим? Тема 31. Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації – 4 години 1. Характеристика злочинів у сфері охорони державної таємниці та конфіденційної інформації: а) розголошення державної таємниці; б) втрата документів, що містять державну таємницю; в) передача або збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка є власністю держави. 2. Характеристика злочинів, що посягають на недоторканність державного кордону: а) незаконне переправлення осіб через державний кордон України; б) порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю; в) порушення правил міжнародних польотів. 3. Характеристика злочинів, які порушують порядок комплектування Збройних Сил України, що забезпечує її обороноздатність: а) ухилення від призову на строкову військову службу; б) ухилення від призову за мобілізацією; в) ухилення від військового обліку або спеціальних зборів Задача № 1 Терористи захопили літак, який належав авіакомпанії США й під загрозою вбивства пасажирів змусили пілотів взяти курс на Україну. В результаті літак без одержання відповідного дозволу, влетів на територію України й приземлився на невеликій відстані від державного кордону України. Дайте юридичну оцінку вчиненому.
Задача № 2 Громадянин України К. систематично ухилявся від призову на строкову службу шляхом підкупу працівників військкомату. Будучи глибоко релігійною людиною, К. стверджував, що його переконання не дозволяють йому користуватися зброєю й служити в збройних силах. Кваліфікуйте дії К.
|