ДО ВИКОНАННЯ РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНИХ РОБІТ З КУРСУ
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
«ОРГАНІЗАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА»
для студентів спеціальності “Економіка підприємства” денної форми навчання
Черкаси, 2013 ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ
Згідно з навчальним планом кожен студент денної форми навчання, вивчаючи предмет “Організація виробництва”, повинен виконати розрахунково-графічну роботу по одному з запропонованих варіантів, залежно від останньої та передостанньої цифр номера залікової книжки. Виконану роботу студент здає у встановлений термін на кафедру на рецензування. В розрахунково-графічній роботі потрібно вказати номер варіанту.
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНОЇ РОБОТИ
Виконуючи розрахунково-графічну роботу, потрібно показати вміння коротко, чітко, правильно викласти засвоєний навчальний матеріал, використовуючи його в практичних розрахунках. В процесі підготовки та виконання розрахунково-графічної роботи потрібно вивчити рекомендовану літературу, нові законодавчі акти, нормативні та інструктивні матеріали з питань господарської діяльності, які друкуються в періодичних виданнях. Розрахунково-графічна робота складається з чотирьох завдань: аналітичного та трьох розрахункових завдань. Розв‘язання задач повинно супроводжуватися необхідним коментарем, поясненням застосованих у формулах умовних позначок, аналізом отриманих результатів та висновками. Розрахунково-графічна робота виконується на папері формату А4 (210х297). В загальному вигляді розрахунково-графічна робота оформляється в наступному порядку: - титульна сторінка, оформлена відповідно до зразка (додаток 1); - аналітичне завдання; - розв‘язання розрахункових завдань; - список використаної літератури. ЗАВДАННЯ 1 АНАЛІЗ ВИРОБНИЧОЇ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ СТРУКТУРИ ПІДПРИЄМСТВА
При виконанні даного завдання використовуючи матеріали діючого виробничого підприємства необхідно: 1. Зобразити виробничу структуру підприємства, проаналізувати склад виробничих підрозділів та взаємозвязки між ними; 2. Зобразити організаційну структуру управління підприємством, навести її загальну характеристику, дати оцінку її відповідності цілям і завданням підприємства та положенням сучасного менеджменту.
ЗАВДАННЯ 2 РОЗРАХУНОК ТРИВАЛОСТІ ВИРОБНИЧОГО ЦИКЛУ ОБРОБКИ ПАРТІЇ ДЕТАЛЕЙ Підприємство А уклало контракт з підприємством Б на виготовлення та поставку комплектуючих деталей для обладнання харчової промисловості. Підприємство А може використовувати для виготовлення деталей згідно контракту різні види їх руху в процесі виробництва - послідовний, паралельний та паралельно-послідовний. Необхідно: 1. Визначити періодичність поставки виготовлених деталей в залежності від виду руху деталей в процесі виробництва, якщо вважається, що тривалість виробничого циклу дорівнює періодичності поставок готових деталей замовнику. 2. Зробити висновки щодо впливу різних видів руху деталей в процесі виробництва на тривалість операційного циклу їх виготовлення. 3. Побудувати графіки руху партії деталей при різних видах руху деталей. Вихідні дані: Величина партії деталей, які необхідно виготовити і доставити замовнику - N, шт. Величина передаточної партії - 0,25N шт. Середній міжопераційний час - Tмо, години. Робота по виконанню замовлення проводиться в одну зміну, тривалістю - 8 годин. Технологічний процес виготовлення деталі включає п”ять операцій. Норма часу на виготовлення деталі на кожній операції - Ti. Кількість верстатів на кожній операції - Сі. Вихідні дані для кожного варіанту приведені у таблиці 1. Номер варіанту студент вибирає згідно останньої цифри номера залікової книжки.
Таблиця 1 – Дані для формування індивідуального варіанту завдання
Література: 9, гл.3.3; 10, гл.3.2; 11, гл.3.10; 13, гл. 4.3; 20, гл. 3.2; 21, гл. 3.4.
|