Студопедия — Виступ Президента України Віктора Ющенка з нагоди 65-річчя заснування Української повстанської армії
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Виступ Президента України Віктора Ющенка з нагоди 65-річчя заснування Української повстанської армії

Віктор Ющенко про Українську повстанську армію

Виступ Президента України Віктора Ющенка з нагоди 65-річчя заснування Української повстанської армії

Київ, 14 жовтня 2007 року

Дорогі співвітчизники,

Дорогі ветерани,

Пані та панове!

Вітаю вас із 65-ю річницею Української повстанської армії.

Вітаю вас із святом Покрови Пресвятої Богородиці.

Військо, якому належало бути заснованим у цей день, стало непереможною, нескореною і однією з найтрагічніших армій XX століття.

Звертаюсь до вас зі словом, яке зобов’язаний твердо сказати Президент Української держави.

Пам’ять про кожного героя і кожну жертву боротьби за визволення, свободу і незалежність України є святою і неподільною.

Сотні тисяч воїнів Української повстанської армії постали на захист рідної землі.

Вони – переможці, бо перемогла їхня віра у майбутню державу.

Подвиг людей, які боролись і полягли за Батьківщину, становить головне історичне значення ролі УПА для всієї України.

Сьогодні, на знак державної шани ми згадуємо усіх патріотів, які сформували національний Рух Опору – попри явну приреченість і неминучу загибель.

З болем і скорботою поминаємо усіх невинних жертв, яких на українській землі забрав смерч Другої світової війни.

У цьому пеклі було страждання мільйонів, наш бездержавний народ не міг його зупинити, але він мобілізував усі свої сили задля перемоги людськості.

Не оминаємо жодної важкої сторінки нашої історії і саме так – відновлюємо правду, за якою стоїть великий і соборний подвиг Українського народу – народу, який переміг смерть і врешті утвердив свою державу.

Чітко і ясно потрібно сказати про двох ворогів, проти яких взяла зброю Українська повстанська армія – проти нацизму і комуністичного терору.

У цій боротьбі УПА об’єднала людей різних національностей і різних політичних поглядів. Цей факт є принципово важливим для розуміння визвольного характеру боротьби повстанців.

Найбільшим зовнішнім злом, яке у XX столітті поставило Український народ на межу фізичного знищення і в диявольському задумі штовхнуло брата на брата, був тоталітаризм і заперечення нашого права на життя і незалежність.

Разом з іншими народами світу ми засуджуємо будь-який вияв тоталітарної свідомості, зневаги до людського буття і буття національного.

Як наслідок тоталітарної ідеології я розглядаю досі існуючу пропаганду, яка свідомо спотворює правду про боротьбу українського підпілля.

Ці спроби – приречені. Так само, як їхні носії, які ще донедавна заперечували саму нашу державність.

Упевнений, що історики дадуть вичерпну і неупереджену оцінку подій того часу.

Я закликаю належні державні органи, громадськість, українських і закордонних вчених і дослідників продовжити роботу з вивчення і донесення людям істини про дії УПА.

Пам’ять про національний Рух Опору потребує нашого єдиного і об’єднавчого визнання.

Його значення бачу у трьох вимірах.

Насамперед у вимірі людському.

За подвигом і трагедією УПА стоять долі людей, які пройшли не лише через горнило війни, але й через тортури і репресії радянського часу.

Держава і суспільство в боргу перед цими людьми.

Україна не має і не може ділити ані своїх ветеранів, ані їхні долі, ані їхню любов до рідної землі.

Нам потрібне співпереживання. Я твердо вірю, що найвищим торжеством мудрості нашого народу стане спільна і чиста пам’ять про минуле, виявлена у реальній турботі влади, у порозумінні старшого покоління, у порозумінні всього суспільства.

Другим є вимір національний.

Ми зобов’язані подивитися на нашу історію поглядом національної гідності, а отже, відкинути нав’язані ззовні міфи і стереотипи.

Національний погляд охоплює і зводить воєдино кожне зусилля, віддане Україні.

Приклад і чин Української повстанської армії належить до цього ряду разом з жертовною боротьбою і працею мільйонів синів і доньок нашої землі – усіх, хто вірив, вірить і прагне добра нашій державі.

Третє – це вимір міжнародний.

Із зрілою відповідальністю ми повинні пам’ятати про правду і кривду нашого минулого бездержавного життя.

Український внесок у перемогу людства над тоталітаризмом – винятковий.

На основі нових віднайдених свідчень ми маємо донести світові повне знання про визвольну боротьбу нашого народу, про численні приклади людської саможертви задля порятунку інших і про справжню народну відданість цінностям гуманізму, добра і милосердя.

Відродження історичної правди означає для нас спільний рух вперед – як єдиного суспільства, як єдиної нації, як великого світового народу.

Усвідомлюючи життєву вагу цього процесу, я рішуче і однозначно наполягаю на державному визнанні ветеранів українського підпілля і звертаюся до новообраного парламенту України і майбутнього уряду прийняти таке рішення.

У вашій присутності хочу оголосити сьогодні про присвоєння звання Героя України Головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу.

Справедливість повинна бути відновлена.

Пам’ять про кожного українського патріота – єдина та неподільна.

Я глибоко і впевнено вірю в той день, коли Україна позбудеться мороку минулих лихоліть і чистим серцем подивиться на своє майбутнє.

Так постає і постане держава національної перемоги, справедливості і єдності.

Цій меті присвячене наше життя.

Я вітаю вас, дорогі ветерани і дорогі співвітчизники, зі святом.

У День Покрови Пресвятої Богородиці я прошу у Господа захисту для нашої держави.

Бажаю усім нам мудрості, терпіння і віри.

Дякую за увагу.

 




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Весна идет... | на 2015-2016 учебный год. Информация о потребности в педагогических кадрах ОУ Должность, предмет Нагрузка Причина (вакансия, декретный отпуск)

Дата добавления: 2015-06-29; просмотров: 367. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Влияние первой русской революции 1905-1907 гг. на Казахстан. Революция в России (1905-1907 гг.), дала первый толчок политическому пробуждению трудящихся Казахстана, развитию национально-освободительного рабочего движения против гнета. В Казахстане, находившемся далеко от политических центров Российской империи...

Виды сухожильных швов После выделения культи сухожилия и эвакуации гематомы приступают к восстановлению целостности сухожилия...

КОНСТРУКЦИЯ КОЛЕСНОЙ ПАРЫ ВАГОНА Тип колёсной пары определяется типом оси и диаметром колес. Согласно ГОСТ 4835-2006* устанавливаются типы колесных пар для грузовых вагонов с осями РУ1Ш и РВ2Ш и колесами диаметром по кругу катания 957 мм. Номинальный диаметр колеса – 950 мм...

Конституционно-правовые нормы, их особенности и виды Характеристика отрасли права немыслима без уяснения особенностей составляющих ее норм...

Толкование Конституции Российской Федерации: виды, способы, юридическое значение Толкование права – это специальный вид юридической деятельности по раскрытию смыслового содержания правовых норм, необходимый в процессе как законотворчества, так и реализации права...

Значення творчості Г.Сковороди для розвитку української культури Важливий внесок в історію всієї духовної культури українського народу та її барокової літературно-філософської традиції зробив, зокрема, Григорій Савич Сковорода (1722—1794 pp...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия