Основні показники, що характеризують якість силос.
Цінність силосу залежить від виду і якості вихідної сировини і технології його готування. Оцінюють доброякісність силосу у виробничих умовах за органолептичними показниками і даним лабораторних досліджень. Оглядають його на місці збереження, при доборі загальної проби, звертаючи увагу на колір, запах, смак, структуру засилосованих рослин. Колір. Доброякісний силос має колір від зеленого до ясно-коричневого. Що зіпсувався, непридатний до згодовування силос має брудний темно-коричневий колір. Запах Доброякісний силос має приємний слабо кислий запах, що нагадує запах мочених яблук, хлібного квасу. Смак доброякісного силосу кислуватий. Кислий смак з гіркуватим, що щипає присмаком свідчить про псування силосу. Структура силосуємих рослин у гарному силосі не порушується. У ньому розрізняють стебла, листи, квіти силосуємых рослин. Вони легко відокремлюються. Кислотність Правильно приготовлений силос має рн 3,8 – 4,2. У гарному силосі звичайно виявляють тільки дві органічні кислоти: молочну менш 60 % і оцтову — не більш 40 % загальної кількості кислот.
Варіант № 6
1. Докорінне поліпшення кормових угідь. Основні заходи. 2. Заготівля сіна в рулонах. Якісні показники. 3. Поняття про " фізіологічну сухість маси ". Дати характеристику.
1. Докорінне поліпшення кормових угідь. Основні заходи. Докорінне поліпшення – це комплекс заходів щодо вирощування нових високоврожайних сіяних трав і передбачає обов'язкове знищення старої дернини, шляхом сівби травосумішок
Докорінне поліпшення проводять за таких умов.
1. Урожайність сіна, ц/га до 15 2. Відсоток цінних видів трав до 25 – 30 3. Покриття деревною та чагарниковою рослинністю, % понад 15 4. Ступінь покриття купинами,% понад 25
Система заходів докорінного поліпшення луків: üмеліоративні – регулювання водного режиму шляхом осушення, зрошення або їх суміщенням (двобічне регулювання водного режиму); üкультуртехнічні – розчищення місцевості від деревної та чагарникової рослинності, знищення купин, видалення каміння, вирівнювання поверхні: üагротехнічні – оранка з наступним рихленням дернини, проведенням основного удобрення, підбір та сівба травосумішок до відповідного режиму використання травостою. Система докорінного поліпшення дозволяє швидко створити високоврожайний травостій і потребує більших витрат коштів, ніж поверхнева. Витрати на виконання відповідних робіт мають окупність 2 – 3 роки, а з попереднім проведенням меліоративних заходів – за 5 – 7 років.
2. Заготівля сіна в рулонах. Якісні показники. Сіно - це вид об'ємистого корму, одержаний шляхом зневоднення скошеної зеленої маси природним сушінням та за допомогою активного вентилювання. Виключно важлива роль сіна пов'язана з тим, що це незамінне джерело протеїну, цукрів, вітамінів, мінеральних речовин. ü Якісні показники сіна. За поживність 1 кг сіна, середньої якості прирівнюється до 0,5 - 0,6 к.од., містить 40 - 60г перетравного протеїну, 40 - 45 г цукрів, мінеральні речовини, мікроелементи, Якісне сіно має зеленуватий колір, приємний свіжий запах, без пилу, вологість не вищу за 17%, неїстівних домішок не більше 5 - 15%. Вміст поживних речовин в сіні становить: 5 - 20% "сирого" протеіу, 35 - 45% БЕР, 18 - 30% клітковини, 1 - 2,5% жиру та 5 - 12% мінеральних речовин.
Заготівля сіна в рулонах. Заготівля пресованого сіна в рулони масою до 500 - 700 кг, дозволяє повністю механізувати всі процеси по заготівлі, транспортуванні та використанні корму. Підбирають валки трав'яної маси вологістю 17 - 18% прес – підбирачем рулонним ПРП - 1,6, утворюючи тюки циліндричної (рулони діаметром до 1,5 м, довжиною 1,4 м при щільності пресування від 120 до 200 кг/м3. Рулони добре зберігають форму і розміри при навантаженні, транспортуванні та зберіганні. Вантажні роботи виконують за допомогою пристосування ГІПУ - 0,5, яке чіпляють на копневіз КУП - 10 або навантажувач ПФ - 0,5.
Процес заготівлі сіна в рулонах складається. · Скошування з плющенням – МТЗ 80/82, ЮМЗ – 6 + – плющилками – КПВ – 3 ПУ – 2,4, КПРН – 3,0А · Ворушіння і згрібання у валок – МТЗ 80/82, ЮМЗ –6 + ГП – 14, ГПП – 6, ГТП –6, ВЦН – Ф –3, ГВК – 6 · Підбір валків з пресуванням у рулони – прес – підбирачем рулонним ПРП - 1,6, ПР – Ф – 750 · Транспортування – МТЗ80/82, ЮМЗ –6 + тракторні причепи 2ПТС – 4,793А, ПКУ – 08А · Укладанням рулонів під навіс – МТЗ 80/82, ЮМЗ –6 + ПФ-0,55
2. Поняття про " фізіологічну сухість маси ". Дати характеристику. При силосуванні різних кормових культур необхідний відповідний рівень підкислення корму (рН 4,0 – 4,2), який досягається за певної величини цукрового мінімуму за якого виключається дія небажаних мікробіологічних процесів. Наукові основи силосування, в основу яких покладено теорію цукрового мінімуму.
Цукровий мінімум – це та мінімальна кількість цукрів, яка необхідна для утворення такої кількості молочної кислоти, яка забезпечує зміщення показника рН до межі 4,0 – 4,2, при якій зелена маса добре консервується, а шкідлива мікрофлора практично не діє.
|