Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Сорти тонконога лучного





Сорт Merion американської селекції. Рослини відрізняються низьким ростом, темно-зеленим забарвленням листя, стійкістю до низького скошування. Але цей сорт має такі властивості, як повільне проростання насіння, значне споживання азоту з грунту, ураження іржею.

 

Сорт Park американської селекції. Відрізняється швидким проростанням насіння, прискореним ростом.

Сорт 0217 Fylking шведської селекції відрізняється карликовим ростом. Утворює густу дернину гарного кольору, витримує дуже низьке скошування. Використовується на гольфполях.

 

Сорт Sodco американської селекції утворює дуже м ’яку дернину. Використовується на дитячих майданчиках та гольфполях.

 

Тонконіг вузьколистий (Poa angustifolium L.) – напівверховий, нещільнокущовий злак. Пагони висотою 5-80 см.

Доволі гарно витримує засолення грунту.

Ксеромезофіт. Зимостійкий. Досить стійкий до різких змін екологічних режимів. Газо- та димостійкий. Весною починає відростати рано.

Один із самих повільноростучих злаків. Особливо повільно росте у період проростання насіння та вкорінення. У травостої при помірному поливі зберігається до 9 років.

Стійкий до витоптування.

Використання обмежене через недостатню кількість насіння.

Цінний вид для партерних газонів.

 

 

Тонконіг звичайний (Poa trivialisL.) – багаторічний верховий кореневищний злак. Кущі доволі компактні з багаточисельними пагонами. Висота пагонів 30-120 см. Листки плоскі, зверху шершаві. У травостої зберігається 5-7 років.

Добре росте на родючих, погано – на піщаних грунтах.

Тіневитривалий, морозостійкий, вологолюбивий. Добре переносить витоптування. Слабо відростає після скошування.

Використовується в травосумішах для створення спеціальних газонів.

 

 

3.5. Рід Паспалум – Paspalum L.

 

Види цього роду поширені в Південній та Північній Америці, у Південній Європі, Закавказзі та інших районах. У природних умовах зустрічається по полях, біля доріг, на смітниках.

 

 

Паспалум пальчастий (Paspalum paspaloides Misch.) – багаторічний кореневищний злак. Рослини даного виду утворюють багаточисельні наземні пагони, що вкорінюються у вузлах.Генеративні пагони гладкі, голі; досягають висоти 20-50 см. Листки ланцетно-лінійні, довжиною 4-12 см та шириною 2-5 мм, голі або біля основи з розсіяними волосками. Суцвіття складається з 2 (3-4) колосовидних гілочок довжиною 2,5-5 см.

Паспалум пальчастий добре розвивається на вапнистих та солонцюватих грунтах, і навіть на грунтах, просочених мазутом, нафтою.

Перспективний вид для півдня України.

 

Родина Бобові – Fabaceae Lindl.

 

3.6. Рід Лядвенець – Lotus L.

 

Лядвенець рогатий (Lotus corniculatus L.) - рослина з густо облистненими стеблами, що досягають висоти 60 см. Коренева система потужна, добре розгалужена. Корінь стрижневий, досягає глибини 1,5 м.

До грунту невибагливий, добре росте на чорноземах, підзолах, піщаних та суглинистих грунтах, переносить засоленість.

Стійкість до весняних заморозків та зимових морозів середня. Найкраще розвивається в умовах достатньго зволоження, але мириться і з нестачею вологи.

Після посіву перші 1,5-2 місяці розвивається повільно. У наступні роки відростає дуже рано. Росте щвидко і після скршування швидко відростає. У травостої дернового покриття зберігається 8-20 років. Стійкий до витоптування.

Використовується в травосумішах на звичайних, лугових та спеціальних газонах.

 

 

3.7. Рід Конюшина – Trifolium L.

 

Рід Конюшина нараховує близько 300 видів, поширених у помірних та субтропічних зонах північної півкулі. Це багаторічні та однорічні рослини невеликих та середніх розмірів з висхідними або прямими стеблами; листки трійчасті або пальчасті. Дрібні квіточки зібрані у головку, віночок буває білий, рожевий, червоний, жовтий. Гарні медоноси.

 

 

Конюшина повзуча (Trifolium repens L.) – стрижневокоренева рослина, яка утворює у нижній частині плагіатропно ростучі пагони, що вкорінюються. Основна зелена маса знаходиться в приземному шарі. Коренева система дуже розгалужена, основна частина коренів знаходиться на глибині 40-50 см. У травостої розподіляється дуже нерівномірно, окремими куртинами. У сприятливі роки, розростаючись, виділяється окремими плямами, а в несприятливі - випадає, і на оголених місцях з’являєються буряни.

Добре розвивається як на мінеральних, так і на торфяних грунтах.

Страждає від тривалої засухи. Світлолюбна, затінення не переносить, високий та густий травостій пригнічує її розвиток. Неморозостійка. Стійка до витоптування та ущільнення грунту.

У рік посіву розвивається повільно. Повного розвитку рослини досягають на другий рік життя.

Після скошування швидко та енергійно відростає. Високо цінується при закріпленні схилів.

Для створення партерних та спортивних газонів не використовується.

 

 

Конюшина червона (Trifolium pratense L.). Екологічно пластичний вид. Корінь стрежневий, товстий, розгалужений.

До грунту не вибаглива, але перевагу віддає суглинистим та глинистим, добре дренованим грунтам. Не переносить надлишку вологи та кислих грунтів.

Морозостійка. Задерніння та ущільнення грунту переносить погано.

У перший рік розвивається слабо.

 

 

Конюшина гібридна (Trifolium hybridum L.). Коренева система потужна.

До грунту не дуже вибаглива, але перевагу віддає структурним глинистим, суглинистим та супіщаним грунтам.

Морозостійкий вид. Добре переносить витоптування. Після скошування відростає повільно. Після посіву розвивається швидко. Повного розвитку досягає на другий рік.

 

 







Дата добавления: 2015-08-10; просмотров: 858. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...


Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...


ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...


Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ИЗНОС ДЕТАЛЕЙ, И МЕТОДЫ СНИЖЕНИИ СКОРОСТИ ИЗНАШИВАНИЯ Кроме названных причин разрушений и износов, знание которых можно использовать в системе технического обслуживания и ремонта машин для повышения их долговечности, немаловажное значение имеют знания о причинах разрушения деталей в результате старения...

Субъективные признаки контрабанды огнестрельного оружия или его основных частей   Переходя к рассмотрению субъективной стороны контрабанды, остановимся на теоретическом понятии субъективной стороны состава преступления...

ЛЕЧЕБНО-ПРОФИЛАКТИЧЕСКОЙ ПОМОЩИ НАСЕЛЕНИЮ В УСЛОВИЯХ ОМС 001. Основными путями развития поликлинической помощи взрослому населению в новых экономических условиях являются все...

МЕТОДИКА ИЗУЧЕНИЯ МОРФЕМНОГО СОСТАВА СЛОВА В НАЧАЛЬНЫХ КЛАССАХ В практике речевого общения широко известен следующий факт: как взрослые...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия