Оформлення ілюстрацій і таблиць
Ілюстрації (креслення, малюнки, графіки, схеми, діаграми, фотознімки) слід розміщувати безпосередньо після першої згадки про них в тексті або на наступній сторінці. На всі ілюстрації повинні бути посилання в тексті. Ілюстрації можуть мати назву, яка розміщується під ілюстрацією. Ілюстрації слід номерувати арабськими цифрами в межах розділу. Номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, відокремлених один від одного крапкою, наприклад, „Малюнок 3.1 –” – перший малюнок третього розділу. Наприклад:
Мал. 3.1 – Адитивний цикл деформації характеристики перетворення вимірювального каналу
Цифровий матеріал, як правило, оформлюється у вигляді таблиць. Таблицю слід розташовувати безпосередньо після тексту, де вона згадується вперше, або на наступній сторінці. На всі таблиці мають бути посилання в тексті. Таблиці слід номерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією в межах розділу. Номер таблиці складається з номера розділу і порядкового номера таблиці, відокремлених один від одного крапкою, наприклад, „Таблиця 2.1” – перша таблиця другого розділу. Назва таблиці розміщується над таблицею з абзацу, наприклад:
Таблиця 2.1 – Економічний розрахунок використання ВПМ як компонента шихти для коксування
Якщо рядки або графи таблиці виходять за межі формату сторінки, таблицю потрібно розділити на частини, розміщуючи частини одна під одною, або поруч, або переносячи частину таблиці на наступну сторінку. В останньому випадку заголовки граф чи рядків таблиці повторюються. При поділі таблиці на частини допускається замінювати заголовки граф чи рядків у частинах таблиці номерами граф чи рядків, нумеруючи їх арабськими цифрами в першій частині таблиці. Слово „Таблиця – ” вказується один раз над першою частиною таблиці, над рештою частин зазначається: „Продовження таблиці – ” з указуванням номера та назви таблиці. Заголовки граф таблиці розпочинаються з великої літери, а підзаголовки – з малої, якщо вони становлять одне речення з заголовком. Якщо підзаголовки мають самостійне значення, то вони пишуться з великої літери. У кінці заголовків і підзаголовків таблиць крапки не ставляться. Заголовки і підзаголовки граф подаються, як правило, в однині. Інші вимоги до виконання таблиць – відповідно до чинних стандартів на технічну документацію. При виконанні пояснювальної записки з використанням персонального комп’ютера в таблицях допускається використовувати менший шрифт – кегль 12 або 10.
|