Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Види роздрібної торгівлі
Роздрібна торгівля- це усі види підприємницької діяльності з продажу товарів і послуг безпосередньо кінцевим споживачам для їх особистого, а не виробничого споживання.

Роздрібна торгівля може класифікуватися за власністю, структурою стратегії магазина і за місцем здійснення торгівлі.

У межах однієї класифікації роздрібний магазин може потрапити відразу в кілька категорій.

Класифікація за формами власності:

- незалежний роздрібний торговець;

- ланцюг роздрібних торговців;

- роздрібні франшизи;

- орендований відділ;

- кооператив.

Незалежний роздрібний торговець має тільки один магазин і пропонує персональне обслуговування, зручне місце розташування і безпосередній контакт із споживачем.

Ланцюг передбачає спільне володіння низкою роздрібних точок. У ньому зазвичай використовується система централізованих закупівель і прийняття рішень.

Роздрібні франшизи являють собою контрактні угоди між виробником, оптовою або сервісною організацією і роздрібними точками. Вони дозволяють останнім здійснювати певну господарську діяльність під добре відомою маркою і відповідно до конкретного набору правил.

Орендований відділ - це відділ у роздрібному магазині, зазвичай універсальному, або спеціалізованому, або магазині знижених цін, що здається третій стороні. Керуючий орендованим відділом відповідає за всі сторони його діяльності і виплачує частку продажів у виді орендної плати; роздрібний торговець встановлює чіткі правила для орендуючого оператора.

Кооператив створюється роздрібною торгівлею або споживачами. У першому випадку незалежні роздрібні торговці мають у своєму розпорядженні спільні закупівельні і транспортні служби, склади, спільно ведуть рекламу, планування і здійснюють інші функції. Вони поширені серед винних, господарських і бакалійних магазинів. У споживчому кооперативі роздрібний магазин належить його членам, що вносять гроші, одержують сертифікати про володіння, вибирають посадових осіб, керують діяльністю і ділять прибуток або економію. Мета тут - більш низькі ціни для членів. Кооперативи найбільш поширені в торгівлі харчовими продуктами.

Універсам - це порівняно велике підприємство самообслугову­вання з низьким рівнем витрат, невисоким ступенем питомої при­бутковості і великим обсягом продажів, розрахований на повне задо­волення потреб споживача в продуктах харчування, миючих засобах і товарах для догляду за будинком.

Супермаркет - це магазин, у якому продається різноманітний асортимент продовольчих і непродовольчих товарів.

Спеціалізовані магазини концентруються на продажі якої-небудь однієї товарної групи. Такі магазини торгують одягом, делікатесами, побутовою технікою, іграшками, електронікою і спортивними товарами.

Магазини різноманітного асортименту торгують широким набором товарів по низьких і середніх цінах: канцелярськими товарами, подарунковими виробами, предметами жіночого туалету, простими побутовими виробами, іграшками, посудом.

В універмагах продається різноманітний асортимент одягу, постільна білизна, меблі, домашні пристосування, побутова техніка, електроніка. Вони організовані в різні відділи для здійснення закупівель, просування, обслуговування і керування.

Ці магазини мають у своєму розпорядженні найбільший асортимент у роздрібній торгівлі, пропонують ряд послуг для покупців, продають найбільш модні вироби і домінують над поблизу розташованими магазинами. Оскільки більшість з них - частини торговельних фірм, їхні імена добре відомі, і вони можуть користуватися різними формами масової інформації.

Магазини знижених цін характеризуються низькими цінами, відносно широким колом товарів, самообслуговуванням, розташуванням у місцях з низькою орендною платою, фірмовими товарами, широкими проходами й наявністю більшості продаваних товарів у торговельних приміщеннях.

За місцем здійснення торгівлі (характерові торговельного при­міщення) розрізняють магазинну і позамагазинну торгівлю.

Позамагтинна роздрібна торгівля стосується діяльності, не пов'я­заної з використанням традиційних магазинів.

Торгівля за каталогами. Споживачі вибирають товари за катало­гом, звичайно самі заповнюють бланки замовлень і здійснюють по­купки на місцях розташування складів. Товари, як правило, зберіга­ються в службових приміщеннях, і показ досить обмежений. Такі магазини звичайно спеціалізуються на добре відомих національних торговельних марках.

Прямий продаж представлений прямим продажем додому і пря­мим збутом.

Прямі продажі додому пов'язані з безпосереднім контактом зі споживачами в них вдома.

Прямий збут припускає, що споживач, не вступаючи в особис­тий контакт, на підставі інформації прямої поштової або телефонної реклами, телебачення, радіо, журналів робить замовлення поштою або по телефону.

Торговельні автомати використовують устаткування, що приво­диться до дії монетами; усувають потребу в торговельному персоналі; дозволяють вести цілодобову торгівлю і можуть розміщатися поза, а не усередині магазинів. Через них продається вузьке коло товарів.

Розносна торгівля задовольняє потреби людей з погляду зручності і прояви уваги до їхньої особистості.

 


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 726. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.036 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7