Прийоми стохастичного аналізу
1 Метод вирішення широкого класу завдань статистич-ної оцінки, котрий передбачає вивчення масових емпіричних даних – це: а) детермінований факторний аналіз; б) стохастичний кореляційний аналіз; в) функціональний аналіз.
2 Завданнями стохастичного аналізу є: а) вирівнювання динаміки зміни рівня показників; б) вивчення статистичних зв’язків, результативних ознак з факторними; в) прогнозування розвитку процесу.
3 Інтегральний метод дає можливість уникнути неодно-значної оцінки впливу факторів, бо: а) результуючий показник залежить від впливу місця фактора у моделі; б) результуючий показник не залежить від впливу місця фактора у моделі; в) кожен з факторів схильний до динамічних змін.
4 Прийом, який ґрунтується на визначенні логарифмічної моделі, яка дає можливість встановити зв'язок між факторами та результуючим показником називається: а) балансовий спосіб; б) прийом логарифмування; в) прийом пайової участі.
5 Для вирішення економічних завдань математичними методами слід побудувати: а) адекватну математичну модель; б) неадекватну математичну модель; в) кореляційну модель.
6 До етапів кореляційно-регресійного аналізу належать: а) оцінка щільності зв’язку; б) кількісна зміна інформативних показників; в) визначення параметрів рівня; г) вірна відповідь а,в. 7 Задачею лінійного програмування є задача: а) якщо цільова функція та функції, які входять до сис-теми обмежень лінійні відносно невідомих, які входять до задачі; б) якщо цільова функція або система обмежень не лінійна; в) якщо цільова функція та функції, які входять до сис-теми обмежень є оптимальними. 8 Який спосіб застосовується для вивчення економічних явищ, які формуються під впливом кількох факторів, кожен з яких схильний до динамічних змін: а) інтегральний спосіб; б)індексний спосіб; в) прийом часткової участі. 9 Аналіз, котрий призначений для вибору форми зв’язку, типу моделі, для визначення розрахункових значень залежної змінної (результативної ознаки): а) регресійний аналіз; б) кореляційний аналіз;
в) динамічний аналіз.
10 Ознаками нелінійності є: а) наявність змінних, у яких показник ступеня відріз-няється від одиниці і змінних в показнику ступеня, під коренем, під знаком логарифму; б) наявність змінних, у яких показник ступеня не відріз-няється від одиниці; в) задача оптимізації, в яких цільова функція не є обме-жена. 11 Задачею нелінійного програмування є задача: а) якщо цільова функція та функції, які входять до системи обмежень лінійні відносно невідомих, які входять до задачі; б) якщо цільова функція або система обмежень не лінійна; в) якщо цільова функція та функції, які входять до сис-теми обмежень є оптимальними.
12 Зв’язок, при якому кожному значенню аргумента відповідає не одне, а декілька значень функції і між аргументом та функціями не можна встановити чіткої залежності, нази-вається: а) регресійний аналіз; б) кореляційний аналіз; в) динамічний аналіз. 13 Якщо зв'язок між окремими показниками відобра-жається у формі балансу, тоді доцільно використати: а) прийом логарифмування; б) балансовий спосіб; в) інтегральний спосіб. 14 Розв’язок задач з лінійного програмування передбачає знаходження граничних значень: а) середніх і середньоквадратичних; б) максимуму і мінімуму; в) середнього значення ряду.
15 Балансовий метод застосовується для виміру впливу факторів на узагальнюючий показник при їх: а) адитивній, строго функціональної залежності; б) адитивній і мультиплікативній залежностях; в) кратній залежності; г)змішаній залежності.
16 Аналіз, котрий призначений для вибору форми зв’язку, типу моделі, для визначення розрахункових значень залежної змінної (результативної ознаки): а) регресійний аналіз; б) кореляційний аналіз; в) динамічний аналіз. 17 Ознаками нелінійності є: а) наявність змінних, у яких показник ступеня відріз-няється від одиниці і змінних в показнику ступеня, під коренем, під знаком логарифму; б) наявність змінних, у яких показник ступеня не відріз-няється від одиниці; в) задача оптимізації, в яких цільова функція не є обмеже-на. 18 Прийом, який ґрунтується на визначенні логариф-мічної моделі, яка дає можливість встановити зв'язок між фак-торами та результуючим показником називається: а) балансовий спосіб; б) прийом логарифмування; в) прийом пайової участі.
19 Для вирішення економічних завдань математичними методами слід побудувати: а) адекватну математичну модель; 20 Балансовий метод застосовується для виміру впливу факторів на узагальнюючий показник при їх: а) адитивній, строго функціональної залежності; б) адитивній і мультиплікативній залежностях; в) кратній залежності. 21 Вибрати прийоми оптимізації та прогнозування в економічному аналізі: г) лінійного програмування;
|