НЕЙРОСТОМАТОЛОГІЧНІ СИНДРОМИ
144) Жінка 45 років скаржиться на інтенсивний біль у лівій половині обличчя нападоподібного характеру, який хвора описує як простріли електричного току. Біль дуже нетривалий, виникає раптово і так само раптово зникає. Під час «світлого проміжку» болю немає. Об’єктивно: болючість при пальпації надочноямкової і підочноямкової точок, зниження кон’юктивального та корнеального рефлексів. Який препарат вибору при лікуванні?
Карбамазепін Суматріптан Пропранолол (анапрілін) Ерготамін Амітриптилін
145) У хворого 32 років на тлі загального нездужання та підвищення температури до 38°С з’явився біль у ділянці правого слухового ходу, а наступного дня – «перекос» обличчя у лівий бік. Огляд: згладжені права лобова та носо-губна шкірні складки, права очна щілина ширша, ніж ліва, рот перетягнутий вліво, права брова вгору не підіймається, а щока «парусить». Ксерофтальмія справа, ксеростомія та порушення смакосприйняття на передніх 2/3 правої половини язика. Герпетичні пухирці у правому зовнішньому слуховому ході і вушній раковині. Який найбільш ймовірний діагноз?
Герпетична гангіонейропатія правого лицевого нерва (синдром Ганта) Післягерпетична невралгія І-ої та ІІ-ох гілок правого трійчастого нерва Післягерпетична невралгія усіх 3-х гілок правого трійчастого нерва Синдром Слудера справа Синдром Росолімо-Мелькерсона-Розенталя справа
146) Хворий 42 років скаржиться на періодичні напади надзвичайно сильного одностороннього головного болю, який локалізується у лобно-скронево-орбітальній зоні, частіше виникає вночі, супроводжується сльозотечею, гіперемією шкіри обличчя. Напади виникають щоденно протягом від 3 тижнів до 3 місяців, потім настають багатомісячні ремісії. Найбільш імовірна причина?
Кластерний головний біль Асоційована мігрень Невралгія трійчастого нерва Класична мігрень Синусит
147) Чоловік 23 років потрапив під холодний дощ. Вранці виявилось, що ліве око погано закривається, рот перекосило в правий бік, їжа застряє між лівою щокою та яснами. Об’єктивно: асиметрія обличчя, зліва шкірні складки згладжені, ліве око ширше ніж праве, сльозиться, ліва брова вгору не підіймається, рот перетягнутий вправо, ліва щока «парусить». Який найбільш ймовірний діагноз?
Параліч Белла Пухлина мостомозочкового кута Базальний арахноїтит Гостра невропатія трійчастого нерву Лицевий геміспазм
148) Жінка 45 років звернулася до поліклініки зі скаргами на нападоподібний нестерпний біль у лівій половині обличчя тривалістю біля 1 хв. Напади провокує жування. Об’єктивно: біль у точках виходу трійчастого нерва зліва. Дотик до ділянки біля крила носа зліва спричиняє черговий напад з тонічною судомою м’язів обличчя. Який з перелічених діагнозів найбільш ймовірний?
Невралгія трійчастого нерва Лицева мігрень Невралгія язкиглоткового нерва Артрит нижньощелепного суглоба Гайморит
149) Хворий 27 років скаржиться на нападоподібний біль у верхній і середній частині обличчя, зубах верхньої правої щелепи. Об’єктивно: різка болючість над- і під-орбітальних правих точок, гіперестезія верхніх 2/3 правої половини обличчя. Сухожилкові рефлекси жваві, рівні. Патологічних рефлексів немає, статика та координація не порушені. Консультація ЛОР: хронічний тонзиліт. Який найбільш ймовірний діагноз?
Невралгія першої та другої гілок трійчастого нерва справа Нейропатія першої та другої гілок правого трійчастого нерва Артрит правого нижньощелепного суглоба Синдром Слудера Пухлина правого мосто-мозочкового кута
150) Чоловік 48 років скаржиться на слабкість жувальних м’язів справа. Хворіє протягом року. Об’єктивно: гіпотрофія, гіпотонія жувальних м’язів справа. Під час відкривання рота нижня щелепа відхиляється в правий бік. Нижньощелепні рефлекси справа відсутні. Чутливість обличчя збережена. Визначте локалізацію патологічного процесу:
Праве рухове ядро трійчастого нерва Лицьовий нерв справа Праве рухове ядро язикоглоткового нерва Третя гілка трійчастого нерва Блукаючий нерв справа
|