Застосування лимонної кислоти
Кондитерська промисловість Тут лимонна кислота використовується як підкислювач і підсилювач смаку. Рекомендуються наступні норми її застосування при приготуванні солодкої продукції у відсотках від маси готової продукції: - карамель, начинка шоколадних цукерок - 0,3 - 0,5%; - торти і тістечка, джеми, желе - 0,2 - 0,4%; - морозиво, муси, щербети, східні солодощі - 0,2 - 0,5%.
Виробництво напоїв У алкогольні та прохолодні газовані і негазовані напої лимонна кислота додається для додання їм відчуття свіжості. Крім того, вона є синергістом, тобто речовиною, що підсилює дію антиоксидантів, таких, наприклад, як аскорбінова кислота. При цьому, рекомендуються наступні норми застосування лимонної кислоти у відсотках від маси готової продукції: - безалкогольні напої - 0,3 - 0,5%; - соки - 0,1 - 0,3%; - вина - 0,1 - 0,2%; - лікери - 0,3 - 0,5%.
Оліє-жирова промисловість Тут лимонна кислоти оберігає продукцію від негативної дії слідів важких металів, які знаходяться в них, шляхом утворення з ними комплексних сполук. Таким шляхом значно знижується ймовірність прогіркання жирів, маргаринів та тваринного масла. Рекомендована норма застосування лимонної кислоти складає в цьому випадку 0,05 - 0,1% від маси готового продукту.
Косметична промисловість .
Лимонна кислота є частиною багатьох косметичних препаратів: еліксирів, лосьйонів, кремів, шампунів, фіксаторів волосся і т.д. Тут вона використовується, в основному, як регулятор рН. Широка гамма кислотності косметичних виробів передбачає достатньо великий розкид в нормі її застосування - від 0,05% до 0,15% від маси готового продукту.
|