Контрольне тестування з теми. Студент повинен знати наступні поняття і категорії: потенціал; національне багатство; людські ресурси; природні ресурси; природні умови; інформаційний
Студент повинен знати наступні поняття і категорії: потенціал; національне багатство; людські ресурси; природні ресурси; природні умови; інформаційний потенціал; інформаційні технології; природно-ресурсний потенціал.
Студент повинен уміти: - пояснювати суть економічного потенціалу національної економіки та його структуру; - характеризувати найбільш поширені підходи до визначення економічного потенціалу окремих територій країни; - характеризувати показники, що застосовуються для оцінки рівня економічного потенціалу; - пояснювати особливості трудового потенціалу; - оцінювати виробничо-технологічний потенціал України; - обґрунтовувати важливість науково-технологічного потенціалу та його використання для умов сучасного розвитку людства; - аналізувати експортний потенціал України. Контрольні питання: 1. У чому полягає сутність економічного потенціалу національної економіки та яка його структура? 2. Які показники застосовуються для оцінювання рівня економічного потенціалу? 3. У чому полягає проблема ефективності використання економічного потенціалу національної економіки? 4. Дайте визначення трудового потенціалу національної економіки та визначте його особливості в Україні. 5. Які основні риси витратного і результатного підходів до оцінки трудового потенціалу? 6. Спробуйте порівняти природно-ресурсний потенціал України з іншими країнами. 7. Охарактеризуйте методи оцінки лісових ресурсів. 8. Охарактеризуйте особливості виробничо-технологїчного потенціалу України. 9. У чому полягає важливість науково-технічного потенціалу та його використання для умов сучасного розвитку людства? Заняття 4. Господарський комплекс національної економіки та його структура. Функціонування інфраструктури національного ринку.
1. Господарський комплекс національної економіки: основи формування та особливості структури. 2. Промисловий комплекс та його особливості в Україні. Будівельний комплекс. 3. Транспортний комплекс і зв'язок у господарському комплексі 4. Аграрний комплекс національної економіки. 5. Суть, структура та функції ринкової інфраструктури. 6. Товарна біржа як елемент організаційно-технічної інфраструктури. 7. Фінансово-кредитна інфраструктура та її елементи.
|