Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Задача 10
У 1999 р. у зв'язку з народженнямдитини між неповнолітніми Павлицьким (17 років) та Дмитрієвою (16 років) зареєстровано шлюб. В 2000 р. шлюб було розірвано. За позовом Дмитрієвої судом прийняте рішенняпро стягнення аліментів з батька дитини. При виконанні рішення суду з'ясувалося, що відомості про місце перебування Павлицького відсутні, тому за останнім відомим місцем проживання боржника було оголошено його розшук. У 2002 р. суд задовольнив позов Дмитрієвої про позбавлення Павлицького батьківських прав. Після цього, посилаючись на ст. 265 СК, Дмитрієва звернулася з позовом про стягнення заборгованості за аліментами і про стягнення неустойки за прострочення сплати аліментів до матері Павлицького. Свого часу мати Павлицького допомагала Дмитрієвій. Пізніше вона перестала добровільно надавати матеріальну допомогу в зв'язку з тим, що позбавлення батьківських прав, на її думку, звільняє сина від обов'язку по утриманню дитини.

Чи підлягає позов Дмитрієвої задоволенню?

Згідно з ч.1 ст. 194 СКУ Аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за три роки, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання.

Відповідно до ч. 2 ст. 194 СКУ Якщо за виконавчим листом, пред'явленим до виконання, аліменти не стягувалися у зв'язку з розшуком платника аліментів або у зв'язку з його перебуванням за кордоном, вони мають бути сплачені за весь минулий час.

Заборгованість утворюється у випадках, коли сторони домовились про сплату аліментів, внаслідок чого аліменти повинні були відраховуватись, але не відраховувались, із заробітку (доходу) платника аліментів за його заявою або за рішенням суду, але фактично сплата аліментів за цими документами не провадилась. Таким чином, при стягненні заборгованості мова може йти про сплату сум, що належали до сплати на підставі домовленості про сплату аліментів або судового рішення, а при присудженні аліментів за минулий час відповідно до ч. 2 ст. 191 СК - про виплату сум за період, що передував зверненню до суду.

Отже, позов Дмитрієвої буде задоволений і аліменти Павлицький зобов’язаний сплатити за два роки, до позбавлення батьківських прав його .Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 125. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия