Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Механізми проведення збудження по нервовому волокну. Закони проведення збудження по нервовому волокну
Механізм проведення збудження по нервових волокнах залежить від їх типу. Існують два типи нервових волокон : м’якушеві і безм’якушеві.

Процеси метаболізму в безм’якушевих волокнах не забезпечують швидку компенсацію витрат енергії. Поширення збудження йтиме з поступовим загасанням - з декрементом. Поведінка декремента збудження характерна для низькоорганізованої нервової системи. Збудження поширюється за рахунок малих кругових струмів, які проникають всередину волокна або в рідину, що оточує його. Між збудженими і незбудженими ділянками виникає різниця потенціалів, яка сприяє виникненню кругових струмів. Струм поширюватиметься від "+" заряду до "-". У місці виходу кругового струму підвищується проникність плазматичної мембрани для іонів Na, внаслідок чого відбувається деполяризація мембрани. Між знову збудженою ділянкою і сусідньою не збудженою знову виникає різниця потенціалів, що призводить до виникнення кругових струмів. Збудження поступово охоплює сусідні ділянки осьового циліндра і так поширюється до кінця аксона.

+ + + + + + + - - + + +

- - - - - - - + + - - -

 

- - - - - - - + + - - -

 

+ + + + + + + - - + + +

 

 

У м’якушевих волокнах завдяки досконалості метаболізму збудження проходить, не затухаючи, без декремента. За рахунок великого радіусу нервового волокна, обумовленого мієліновою оболонкою, електричний струм може входити і виходити з волокна тільки в області перехоплення. При нанесенні подразнення виникає деполяризація в області перехоплення А, сусіднє перехоплення В в цей час поляризоване. Між перехопленнями виникає різниця потенціалів, і з'являються кругові струми. За рахунок кругових струмів збуджуються інші перехоплення, при цьому збудження поширюється сальтаторно - стрибкоподібно від одного перехоплення до іншого. Сальтаторный спосіб поширення збудження економічний, і швидкість поширення збудження набагато вища (70-120 м/с), ніж по безм’якушевих нервових волокнах (0,5-2 м/с).

 

 Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 1295. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия