Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

передачі і їх види.


 

Передача – це механізм, який призначений для передачі руху від електродвигуна до рухомих частин машини; зміни швидкості, напряму руху та перетворення одного виду руху на інший. В технологічних машинах підприємств масового харчування найчастіше використовуються такі види передач: пасова, ланцюгова, зубчаста, черв’ячна та фрикційна.

Пасова передача (рис. 1) використовується для передачі обертального руху між валами, які розміщені на значній відстані один від одного. Складається вона з двох шківів і надітого на них паса який передає рух від одного шківа до іншого. У пасових передачах рух забезпечується силами тертя між пасом і шківами. Переваги таких передач полягають у тому, що вони легко виготовляються, працюють без шуму, не потребують змащування, можуть передавати рух на значні відстані, захищені від перевантажень (при перевантаженнях буксує пас).

До недоліків слід зачислити: зміни передаточного числа як наслідок буксування паса, знижений ККД (92…95%), розтягування та зношення паса. Використовують такі передачі у м’ясорубках і просіювачах.

 

 

Рис.1. 1 – шківи; 2 – пас

Фрикційна передача – це механізм, що складається з притулених один до одного катків. Передача відбувається за рахунок сили тертя. Фрикційні передачі бувають циліндричні і колінні.

 

Ланцюгова передача (рис.2) використовується для передачі руху між паралельними валами. Вона складається із зубастих зірочок та безперервного ланцюга.

Переваги ланцюгової передачі полягають в тому, що вона витримує великі навантаження, передає рух на різні відстані, приводить в дію декілька механізмів, має високий ККД (98%).

До недоліків слід зачислити те, що вона потребує змащування, має відносно високу вартість і складна у виготовленні, у неї розтягується ланцюг через спрацювання шарнірів його необхідно періодично натягувати, неможливий швидкий реверс, а під час розриву ланцюга може статися заклинення.

Використовують такі передачі у тісторозкачувальних машинах і машинах для замішування тіста.

 

 

Рис.2. 1- зірочки; 2 - ланцюг

 

Черв’ячна передача (рис.3) використовується для передачі обертального руху між взаємоперпендикулярними валами. Вона складається із черв’яка та черв’ячного колеса.

Переваги такої передачі полягають у тому, що вона має великі передаточні числа (до 100 і більше), компактна, безшумна у роботі плавно передає рух, під час зупинки електродвигуна відразу гальмує.

Недоліками є невисокий ККД (0,7), підвищене нагрівання, складність і трудомісткість у виготовленні.

Використовують її у хліборізальних і машинах для замішування тіста.

 

Рис.3. 1 – черв’ячне колесо; 2 – черв’як

 

Зубчаста передача (рис.4) є найбільш поширеною.

Вона складається з двох зубчастих коліс, які зчеплені між собою.

Переваги її полягають у тому що вона має постійне передавальне число, широкий діапазон навантажень, швидкостей високий ККД (до 99%) при якісному змащуванні, а також компактна, надійна в роботі та довговічна.

До недоліків слід зачислити шум під час роботи, неможливість плавної зміни передавального числа, вона відносно складна у виготовленні та її необхідно змащувати.

Зубчасті передачі, які застосовують для передачі обертального руху між паралельними валами, називають зубчасто-циліндричними (рис.4, б).

Зубчасті передачі, які використовують для передачі обертального руху між між взаємо перпендикулярними валами, називають зубчасто-конічними (рис. 4,а).

 

а

б

 

 

Рис.4. а - зубчасто-конічна;

б - зубчасто-циліндрична;

1, 2 - зубчасті колеса

 

 

Планетарний передавальний механізм (рис.5) служ ить для перетворення простого обертального руху в складний планетарний. Найпростіший планетарний механізм складається з двох зубчастих коліс, які знаходяться у зчепленні між собою, і важеля-водила. Велике (сонячне) колесо з’єднане з корпусом машини нерухомо. Рух від вала передається планетарній кришці, яка змушує мале колесо (сателіт) обертатися навколо сонячного колеса.

 

Рис.5. Схема планетарного механізму.

 

Редуктори. Передавальний механізм (зубчастий, черв’ячний, планетарний), який розміщений в закритому корпусі, називають редуктором (рис.6).

Наявність корпусу забезпечує компактне розміщення опор, валів, захищає передачі від пилу та вологи. Нижня частина корпусу (картер) служить масляною ванною, тому в корпусі є отвори для заливання, зливання і контролю рівня мастила. Редуктори порівняно з передачами більш довговічні і безшумні в роботі.

 

Рис.6. Схема двоступінчатого редуктора.

 

Варіатор (рис.7) – це видозмінена пасова передача, яка служить для плавної безступінчатої зміни швидкості. Зміна частоти обертання виконується тільки на ходу машини, оскільки конструкція шківів не дає змоги змінити швидкість при зупиненій машині.

 

 

Рис.7. Схема варіатора швидкості

 




<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
 | ПЕРЕКОДИРОВКА

Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 3626. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...


Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...


Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Типы конфликтных личностей (Дж. Скотт) Дж. Г. Скотт опирается на типологию Р. М. Брансом, но дополняет её. Они убеждены в своей абсолютной правоте и хотят, чтобы...

Гносеологический оптимизм, скептицизм, агностицизм.разновидности агностицизма Позицию Агностицизм защищает и критический реализм. Один из главных представителей этого направления...

Функциональные обязанности медсестры отделения реанимации · Медсестра отделения реанимации обязана осуществлять лечебно-профилактический и гигиенический уход за пациентами...

Понятие о синдроме нарушения бронхиальной проходимости и его клинические проявления Синдром нарушения бронхиальной проходимости (бронхообструктивный синдром) – это патологическое состояние...

Опухоли яичников в детском и подростковом возрасте Опухоли яичников занимают первое место в структуре опухолей половой системы у девочек и встречаются в возрасте 10 – 16 лет и в период полового созревания...

Способы тактических действий при проведении специальных операций Специальные операции проводятся с применением следующих основных тактических способов действий: охрана...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия