Тема № 2
Реалізація права на доступ до інформації в України
Практичне заняття № 1-2. Тема № 2.2. Особливості реалізації права на доступ до публічної інформації 4 години Мета: - освітня (навчальна), а саме: засвоєння теоретичних знань та формування уявлення про організацію в Україні доступу громадян до публічної інформації; - розвиваюча, а саме: формування інформаційно-правової грамотності; вироблення навичок використання отриманих теоретичних знань із даної теми в практичній юридичній діяльності; - виховна, а саме: формування орієнтації відповідно до ідеалів гуманізму, демократії, соціальної справедливості, поваги до особистості; підняття професійно-правової культури, рівня особистих якостей шляхом спеціального інформаційно-правового навчання. Основні поняття: режим доступу до інформації, безумовно відкрита інформація, інформація з обмеженим доступом, конфіденційна інформація, таємна інформація, публічна інформація, інформаційний запит, розпорядник публічної інформації, службова інформація. Питання для контролю знань 1. Класифікація інформації за режимом доступу. 2. Службова інформація та її характеристика. 3. Сутність запровадження інституту публічної інформації в України, її поняття, ознаки та види. 4. Організація доступу до публічної інформації в Україні. Інформаційний запит.
В ході підготовки до заняття необхідно звернути увагу на: По першому питанню: - види інформації з обмеженим доступом; - критерії віднесення інформації до категорії з обмеженим доступом, види безумовно відкритої інформації; - поняття та приклади конференційної інформації; - поняття та приклади таємної інформації; - співвідношення конференційної та таємної інформації. По другому питанню: - ознаки та визначення службової інформації; - приблизний зміст відомостей, які складають службову інформацію; - критерії віднесення інформації до службової, співвідношення понять публічна інформація та службова інформація; - порядок організації доступу до службової інформації та її захисту. По третьому питанню: - поняття публічної інформації та її ознаки; - гарантії забезпечення доступу до публічної інформації; - структуру розпорядників публічної інформації та їх обов’язки; - співвідношення масової та публічної інформації. По четвертому питанню: - шляхи доступу до публічної інформації; - перелік інформації, яка підлягає обов’язковому оприлюдненню розпорядниками інформації; - співвідношення інформаційного запиту та документів обіг, яких регламентується Законом України «Про звернення громадян»; - порядок оформлення запитів на отримання публічної інформації; - строк розгляду, порядок оплати при розгляді інформаційного запиту; - підстави відмови та відстрочки в задоволенні запиту на інформацію.
Теми рефератів 1. Підготувати доповідь на тему: «Питання та складові інформації, яка становить суспільно корисний інтерес».
|