На міжнародному рівні економічна, в тому числі фінансова, інтеграція, зумовлена дією такого визначального чинника, як глобалізація економічних відносин між країнами світу. Через те рівень міжнародної економічної інтеграції набуває суттєвих ознак економічного і політичного самовизначення держав або їх спільнот, включення економік окремих країн до світових економічних організацій. І саме ці процеси глобалізації є додатковим стимулом для формування ефективної системи конкурентоспроможної економіки України.
Міжнародні організації, діяльність яких зосереджена у сфері валютно-кредитних та фінансових відносин, мають розгалужену інституційну структуру. Одні з них, наділені значними повноваженнями та фінансовими ресурсами, здійснюють регулювання міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин. Другі забезпечують збирання інформації, статистичний аналіз та випускають науково-дослідні видання з актуальних питань фінансової діяльності. Треті становлять форум для міждержавного обговорення, узгодження інтересів та відпрацювання рекомендацій із проблем фінансового регулювання. Але у будь-якому разі ці організації об'єднує спільна мета — розвиток співробітництва та забезпечення цілісності й глобалізації суперечливої світової економіки.
І. До міжнародних фінансових організацій, що мають глобальне значення,належать інституції ООН, які спеціалізуються на проблемах міжнародних фінансових і валютно-кредитних відносин. Зокрема, сюди можна зарахувати групу Всесвітнього