У свою чергу, цілями Багатобічного агентства з інвестиційних гарантій (БАІГ) (МиШІагегаІ іпуєзШєпі Сиагапіес А§епсу, МІОА), створеного 1988 р. як філії Всесвітнього банку, є: надання технічної допомоги з метою стимулювання надходження іноземних інвестицій до країн, що розвиваються; надання гарантій на інвестиції; інформаційна діяльність; страхування і перестрахування від некомерційних ризиків; сприяння розробці проектів і забезпечення їх відповідності до потреб конкретної країни. Україна входить до складу більшості спеціалізованих установ ВБ.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) (Іпїегнатлопаї Мо-пеїагу Рипсі, ІМР), зі штаб-квартирою у Вашингтоні (СІНА), заснований у 1944 р. на підставі угоди, прийнятої на міжнародній валютно-фінансовій конференції ООН у Бреттон-Вудс, є інституціональною основою міжнародної валютної системи. Він покликаний регулювати валютно-розрахункові відносини між державами-членами і надавати їм фінансову допомогу в разі виникнення валютних ускладнень шляхом короткострокових позик в іноземній валюті. До основних напрямів діяльності Фонду належать: забезпечення міжнародного співробітництва у валютній сфері шляхом підтримки загальної системи розрахунків і системи розрахунків зі спеціальних прав запозичення; надання консультаційної й технічної допомоги; надання фінансової допомоги країнам-членам. Україна є членом МВФ.
Світова організація торгівлі (СОТ) почала діяти з 1 січня 1995 р. як організаційний механізм із забезпечення реалізації правових документів, прийнятих унаслідок переговорів, що проводилися в рамках ГАТТ (Генеральної угоди з тарифів і торгівлі) з 1986 по 1993 рр. (так званого «Уругвайського раунду»). Метою діяльності СОТ є лібералізація міжнародної торгівлі й надання їй стійкої основи, що сприяє економічному зростанню, розвитку і підвищенню добробуту людей. До основних принципів, на яких будує діяльність СОТ у сфері міжнародної торгової політики, належать:
— принцип найбільшого сприяння або принцип недискри-мінації — будь-яка перевага, привілей, пільга або імунітет, надані будь-якою країною-учасницею будь-якому продуктові, що походить з іншої країни або призначеному для будь-якої іншої країни, поширюються негайно і безумовно на аналогічний про-