Достатній рівень. 1. Опрацювати додаткові джерела з теми та підготувати усну міні-доповідь, доповідь-презентацію або аналітичний огляд наукових публікацій .
1. Опрацювати додаткові джерела з теми та підготувати усну міні-доповідь, доповідь-презентацію або аналітичний огляд наукових публікацій. Проблемні питання: 1. Повноваження органів державної влади загальної компетенції та органів місцевого самоврядування у сфері фінансової діяльності. 2. Повноваження державних органів спеціальної компетенції у сфері фінансової діяльності. 2. Виконати практичне завдання: У п. 27 ст. 2 Бюджетного кодексу України наведено визначення терміну «місцевий фінансовий орган». Складіть перелік місцевих фінансових органів, а також державних органів, які здійснюють фінансову політику в Україні.
Високий рівень 1. Скласти реферат за визначеною темою та підготуватися до його захисту. Теми рефератів: 1. Принципи, методи та функції фінансової діяльності держави. 2. Роль місцевих фінансів у розвитку місцевого самоврядування.
2. Виконати практичне завдання: Розробити структурно-логічну схему «Фінансова система України».
Завдання для самоконтролю знань Тести для самоконтролю: 1. Фінансова діяльність – це: 1) процес збирання, розподілу, перерозподілу та використання централізованих та децентралізованих грошових фондів, що забезпечують виконання функцій держави; 2) процес збирання і розподілу грошових фондів, що забезпечують виконання функцій держави; 3) процес збирання, розподілу, перерозподілу грошових фондів, що забезпечують виконання функцій держави; 4) процес збирання, розподілу, перерозподілу та використання централізованих грошових фондів, що забезпечують виконання функцій держави. 2. Що таке державні фінанси: 1) система грошових коштів, що виникають разом із державою і нерозривно пов’язані з її існуванням; 2) система грошових відносин, що виникають разом із державою і нерозривно пов’язані з її існуванням; 3) система фінансових норм, які виникають разом із державою і нерозривно пов’язані з її існуванням; 4) система фінансових установ, які виникають разом із державою і нерозривно пов’язані з її існуванням. 3. Що належить до методів здійснення фінансової діяльності: 1) фінансування та кредитування; 2) ревізії та перевірки; 3) власні приписи та укладення договорів; 4) комерційні розрахунки; 5) облік та аналіз.
Питання для самоконтролю: 1. Яким є зміст фінансів як правової категорії? 2. Яке співвідношення існує між фінансами і грошима? 3. Якими є функції фінансів? 4. Які види фондів коштів існують у державі? 5. Визначте різницю між централізованими та децентралізованими фондами коштів. 6. У чому полягає відмінність між державними і приватними фінансами? 7. Дайте визначення поняття і структури фінансової системи. 8. Які ознаки властиві фінансовій діяльності держави, органів місцевого самоврядування? 9. Що виступає об’єктом фінансової діяльності держави? 10. На які групи поділяють принципи фінансової діяльності держави? 11. Визначте зміст загальних принципів фінансової діяльності. 12. За допомогою яких методів здійснюється фінансова діяльність держави, органів місцевого самоврядування? 13. Визначте зміст правових і не правових форм фінансової діяльності держави. 14. Назвіть органи фінансової діяльності загальної компетенції. 15. Назвіть органи фінансової діяльності спеціальної компетенції.
|