ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ ЗНАНЬ. а) частка децентралізованих ресурсів;
1. Доходи бюджету - це: а) частка децентралізованих ресурсів; б) частка централізованих ресурсів; в) централізовані та децентралізовані ресурси; г) децентралізовані ресурси.
2. Державний бюджет поділяється на: а) загальний і спеціальний фонд; б) доходи та трансферти; в) податкові та цільові надходження; г) надходження і видатки.
3. За джерелами утворення доходи поділяються на: а) доходи від реалізації національного багатства держави; б) доходи від зовнішньоекономічної діяльності; в) збори та інші неподаткові доходи; г) податкові і неподаткові надходження.
4. За соціально-економічними ознаками державних доходів виділяють: а) доходи, які отримали від розподілу новоствореної вартості (НД); б) доходи, які входять до складу фонду відшкодування; в) доходи від господарської діяльності; г) централізовані доходи.
5. До податкових надходжень відносять: а) внутрішні податки на товари та послуги; б) надходження від фінансових санацій та штрафів; в) адміністративні збори та платежі; г) доходи від побічного продажу.
6. До неподаткових надходжень відносять: а) збори за використання природних ресурсів країни; б) доходи від власності і підприємницької діяльності; в) податки на міжнародну торгівлю та зовнішні операції; г) доходи від реалізації приватної власності.
7. До державних цільових фондів відносять: а) збір за забруднення навколишнього природного середовища; б) надходження від продажу землі і нематеріальних активів; в) податки на фінансові операції та операції з капіталом; г) збір у фонд Чорнобиля.
8. Доходи від операцій з капіталом - це: а) надходження відрахувань та збори на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування; б) доходи від власності і підприємницької діяльності; в) надходження від продажу з державних запасів таких товарів, як стратегічні матеріали, зерно, надзвичайні і стратегічні запаси; г) доходи від реалізації землі.
9. Безповоротні державні доходи – це: а) власні доходи держави і доходи, які надходять від інших суб'єктів бюджетних відносин; б) державні позики, які потрібно повернути у визначений строк; в) сукупність доходів, створених господарським комплексом; г) надходження від іноземних суб’єктів.
|