ББК 67.402я 73
ФІНАНСОВЕ ПРАВО Навчально-методичний посібник щодо вивчення курсу для студентів денної та заочної форм навчання інституту обліку і фінансів
Донецьк 2008 ББК 67.402я 73 К 64 УДК 347. 73(075.8)
Рецензенти: К.філос.н. Дрожжина С.В. К.е.н. Семенов А.А.
Кондратьєв В. О. К 64 Фінансове право [Текст]: навч.-методичн. посіб. щодо вивч. курсу для студ. ден. та заоч. форм навчання ін-ту обліку і фінансів / М-во освіти і науки України, Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, Каф. прав. дисциплін; В. О. Кондратьєв. - Донецьк: [ДонНУЕТ], 2008. - 145 с.
Навчальний посібник розраховано на студентів економічних спеціальностей денної і заочної форм навчання. Навчальна дисципліна «Фінансове право» забезпечує засвоєння основних положень фінансово-правових норм в умовах формування демократичної правової держави і переходу економіки до ринкових відносин, формує повагу до законів, високу правову культуру і правосвідомість, уміння захистити законні фінансові права й інтереси фізичних та юридичних осіб, як суб’єктів фінансових відносин різних форм власності. Виходячи з цих завдань, навчальний посібник передбачає вивчення основних понять і категорій фінансового права України. У структурі цього навчального посібника чітко простежуються міжпредметні зв’язки дисципліни "Фінансове право".
ББК 67.402я 73
ІДЕНТИФІКАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ (МОДУЛЯ)
1. Дисципліна «Фінансове право» 2. Опис Змістовий модуль 1. Фінансово-правова діяльність держави. Предмет, метод, система та джерела фінансового права. Правові аспекти фінансової діяльності держави. Фінансові правовідносини та фінансово-правові норми. Правові основи фінансового контролю. Змістовий модуль 2. Правове регулювання державних доходів. Бюджетне право і бюджетний устрій в Україні. Бюджетний процес в Україні. Система оподаткування в Україні. Непрямі податки. Правове регулювання податків з населення. Податки, що сплачують юридичні та фізичні особи. Правові основи страхування. Змістовий модуль 3. Правове регулювання державних витрат. Система державних видатків в Україні. Поняття та види державних витрат. Правові засади державного кредиту. Правові основи кошторисно-бюджетного фінансування. Змістовий модуль 4. Грошовий обіг та банківська діяльність в Україні. Фінансово-правове регулювання банківської діяльності. Фінансово-правові засади грошового обороту. Правове регулювання валютних відносин. Фінансово-правове регулювання ціноутворення.
3. Зв’язки з забезпечуючими дисциплінами Студент повинен володіти знаннями з питань правового регулювання фінансової діяльності в Україні, а також з основних актів фінансового законодавства, що регулюють бюджетні, податкові, страхові, кредитні та банківські відносини урегульовані фінансово-правовими нормами.
4. Цілі і завдання норм фінансового права, що забезпечують фінансову діяльність держави та інших суб’єктів фінансово-правових відносин. Ціль: надання системи знань з фінансового права; формування навичок і застосування правових знань у фінансовій, банківській, страхової діяльності держави та інших суб’єктів фінансово-господарської діяльності. Завдання: вивчення основних понять і категорій фінансового права, провідних нормативних актів фінансового законодавства, що регулюють фінансову діяльність; виховання у студентів високої правової культури і правосвідомості, поваги до законів, необхідності їх неухильного дотримання.
5. Бібліографія: 1. Конституція України// Відомості Верховної Ради України-1996, №30. 2. Бюджетний кодекс України. – Х. ООО Одисей. 2005р. 3. Бех Г.В., Дмитрик О.О., Криницький І.Є. Фінансове право України. Підручник: За ред. М.П. Кучерявенка. – К.: Юрінком Інтер. – 2004. – 320 с. 4. Пахомов И.Н. Финансовое право. Учебник. – Х.: ООО Одиссей. – 2003. – 448 с. 5. Воронова Л.К. Фінансове право України: Підручник. – К.: Прецедент; Моя книга, 2006. – 448 с.
6. Нормативна
7. Викладацький склад: Кондратьєв Валерій Олексійович, старший викладач.
8. Тривалість: 108 годин, в т.ч. л - 30, сем - 15, СРС - 63; 3 кредити ECТS
9. Форми і методи навчання: лекції і семінарські заняття, самостійна робота.
10. Контроль знань: поточний (опитування, тестування, вирішення ситуаційних вправ та задач), підсумковий (іспит)
11. Мова: російська, українська.
ЗМІСТ
|