Тема 3. Управління майном, що є у загальнодержавній та комунальній власності в процесі здійснення господарської діяльності
Індивідуальні питання 1. Які органи здійснюють фактичне керування державним та комунальним майном у процесі господарської діяльності? 2. З якою метою був створений Фонд державного майна і які його основні задачі? 3. Указати правий статус казенних підприємств. 4. На якій підставі державні підприємства не можуть бути засновниками підприємств яких-небудь організаційно-правових форм і видів господарських товариств, кооперативів і інших суб'єктів підприємницької діяльності? 5. Указати правовий статус комунальних підприємств в Україні. Індивідуальні завдання 1. Зробіть порівняльний аналіз правового режиму майна за наступними критеріями: підстави та порядок формування, порядок та форми використання, порядо розпорядження наступних суб’єктів: - державного і приватного підприємства, - приватного підприємства і ТОВ, - ТОВ та ВАТ, - приватного підприємця та приватного підприємства, - державного та казенного підприємства, - унітарного та корпораьтвного підприємства, - ТОВ та виробничого кооперативу. 2. Скласти тест: 1. Безпосереднє керування загальнодержавним майном здійснює: а) Верховна Рада України; б) Кабінет Міністрів України; в) Фонд державного майна; г) уповноважені Верховною Радою спеціальні органи.
2. Фонд державного майна – це: а) орган, що здійснює державну політику у сфері приватизації; б) орган, що затверджує Статути загальнодержавних підприємств; в)орган, що вирішує питання про створення підприємств і визначає мету їхньої діяльності; г) орган, що здійснює контроль за використанням і збереженням державного майна.
3. Функції по керуванню державним майном у процесі здійснення господарської діяльності здійснює: а) Фонд державного майна; б) Кабінет Міністрів України й Міністерство фінансів; в) Верховна Рада України й Фонд державного майна; г) Міністерство фінансів і Фонд державного майна.
4. Взаємини між Фондом державного майна й уповноваженою особою будуються: а) на підставі договору доручення; б) на принципах рівності сторін; в) на підставі контракту; г) відповідно до методу підпорядкування.
5. У казенне підприємство може бути перетворено: а) будь-яке підприємство; б) державне підприємство; в) будь-яке підприємство, яке не підлягає приватизації; г) державне підприємство, яке не підлягає приватизації.
Тематика повідомлень та рефератів: 1. Правове становище казенних пiдприємств. 2. Підвіщення ефективності використання та ступеню збереження державного майна. 3. Правове забезпечення управління державним майном в Україні та за кордоном. Література: 1-3; 8; 11; 15; 37; 48; 52; 84; 86; 90; 92; 96-98; 108; 127 с.62-87; 132; 133; 137; 141 с. 3-11; 142 с.20-30; 143; 146; 149.
|