Тема 8. Податки у системi державного регулювання господарської дiяльностi.
Індивідуальні питання 1. Які документи потрібні для реєстрації суб’єкта господарювання у податковой інспекції? 2. Який документ отримує приватний підприємець після реєстрації у податковой інспекції? 3. Як обрати систему оподаткування? 4. Яка відповідальність настає за відсутність державної реєстрації та реєстрації у податковій інспекції? 5. Хто є платником ПДВ? 6. Як розраховується чистий доход для оподаткування? 7. Що таке єдиний податок? 8. Як зареєструватися в якості платника єдиного податку? 9. Який порядок сплати єдиного податку? 10. Як перейти на спрощену систему оподаткування із загальної системи?
Індивідуальні завдання 1. Складіть схему: “Система оподатковування” 2. Складіть схему: “Система податкових органів України” 3. Вкажіть основні нормативні акти податкового законодавства 4. Наведіть конкретні міри відповідальності за порушення податкового законодавства до суб'єктів підприємницької діяльності (за матеріалами періодичної преси) 5. Підготуйте порівняльний аналіз принципів державного регулювання в сфері оподатковування України й однієї з закордонних країн. 6. Які міри намічені урядом України для реформування системи оподатковування? Яка роль права в цьому процесі? 7. Підприємство належним чином вело бухгалтерський облік і приховувало податок. При перевірці, зробленою податковою службою, це було виявлено. Податковий інспектор визначив суму санкції, що підприємство повинне сплатити в бюджет і наклав адміністративний штраф на керівника підприємства. Вкажіть види відповідальності за порушення податкового законодавства? Чи правомірні дії податкового інспектора? Підготуйте консультацію керівнику підприємства. 8. Заповніть таблицю: “Оподаткування суб’єктів господарювання”: - приватний підприємець, - державне підприємство, - приватне підприємство, - підприємство з іноземними інвестиціями, - виробничий кооператив, - акціонерне товариство, - обєднання підприємств.
9. Скласти тест: 1. Податок – це: а) добровільний внесок; б) обов'язковий внесок; в) загальнообов'язковий внесок.
2. Збір – це: а) сума, що відчисляється з прибутку; б) плата, за проведення на користь платника юридично значимих дій; в) платіж за володіння спеціальним правом.
3. Однократність обкладання, універсіалізація податку, науковий підхід – це: а) принципи оподатковування; б) ознаки оподатковування; в) зміст оподатковування.
4. Яка з перерахованих функцій не є функцією податку: а) регулятивна; б) контрольна; в) наглядова.
5. Податки вносяться в: а) державний бюджет України; б) у бюджет відповідного рівня; в) у державну скарбницю.
6. По якій підставі податки поділяють на прямі і непрямі: а) по платнику; б) за формою обкладання; в) по способі стягнення.
7. Який з перерахованих податків не є загальнодержавним: а) прибутковий податок; б) ПДВ; в) податок з реклами.
8. Який з видів податку не відноситься до місцевого: а) комунальний податок; б) податок на землю; в) ринковий збір.
9. Який податковий орган діє в містах: а) державна податкова інспекція; б) державна податкова адміністрація; в) державна податкова служба.
10. Державні податкові органи зобов'язані: а) здійснювати перевірку документів; б) викликати громадян для одержання зведень про джерела одержання доходів; в) здійснює контроль за дотриманням податкового законодавства.
Тематика повідомлень та рефератів: 1. Податкове регулювання як одна з найвпливовiших форм державного регулювання економiки. 2. Загальнодержавнi податкi, збори та iншi обов"язковi платежi, що стягуються в Українi. 3. Мiсцевi податки, збори та iншi обов"язковi платежi, що стягуються в Українi. Література: 8; 11; 22; 23; 33; 37; 40; 44; 45; 49; 51; 54; 55; 59; 82; 83; 89; 121; 122; 144; 146 с.48-59.
|