Навчально-методичний комплекс.
Кафедра фінансів, банківської справи Та державного управління
Навчально-методичний комплекс з курсу «Фінансовий менеджмент»
для студентів економічних спеціальностей усіх форм навчання і слухачів післядипломної та дистанційної освіти
Укладач: д.е.н. Птащенко Л.О.
Полтава
Рекомендовано до друку вченою радою Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка (протокол № 1 від 29.03.2011 р.)
Навчально-методичний комплекс з курсу «Фінансовий менеджмент» /Укладач.: д.е.н. Птащенко Л.О. – Полтава: ПолтНТУ, 2011. – 138 с.
Рецензент: д.е.н., проф. Кузняк Б.Я., Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка За редакцією автора © Птащенко Л.О., © Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, 2011 ЗМІСТ ВСТУП......................................................................................................................... 4 1. ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДИСЦИПЛІНИ............................................. 4 2. ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН та ЗМІСТ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ............... 6 3. Опорний конспект лекцій ………......................................................... 10 4. ЗАВДАННЯ ДЛЯ СЕМІНАРСЬКИХ І ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ……….. 106 5. ІНДИВІДУАЛЬНА І САМОСТІЙНА РОБОТА……………………………...122 6. ПРОГРАМНІ ПИТАННЯ ДЛЯ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ………………………125 7. ТИПОВІ ЗАВДАННЯ, ЩО ВИНОСЯТЬСЯ НА ІСПИТ…………………….129 8. СИСТЕМА ПОТОЧНОГО ТА ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ ТА КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ......................................................134 9. МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ……………………………………………...137 РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА....................................................................137
Вступ Трансформація власності і розвиток корпоративного капіталізму в системі національної економіки України вимагають удосконалення методів управління всіма напрямами господарської діяльності. Використання нових принципів і методів управління є необхідною умовою для забезпечення економічного розвитку на мікро- та макрорівнях. Важливу роль в економічному і соціальному розвитку відіграють фінанси, адже вони забезпечують залучення суб’єктами діяльності економічних ресурсів, розподіл ВВП і НП, обіг економічних ресурсів, використання економічних важелів управління та контролю. Саме тому потребують глибокого вивчення питання фінансового управління, яке склалося в успішно функціонуючих країнах, формування власної моделі управління, здатної забезпечувати інтереси всіх учасників ринкових відносин, зміцнювати конкурентні позиції та фінансову стійкість вітчизняних підприємств. Розвиток та вдосконалення методів управління фінансами є найактуальнішим питанням для вітчизняних суб’єктів господарювання. Якнайшвидше розуміння та практичне втілення сучасних методів фінансового менеджменту може не тільки зменшити негативні тенденції у діяльності підприємницьких утворень, а й вдосконалити систему економічних відносин і забезпечити відчутний соціальний ефект, що підвищить конкурентоздатність національної економіки в цілому. Управління фінансами передбачає застосування принципів, методів і прийомів для формування, розподілу і використання фінансових ресурсів, що маються у розпорядженні підприємств усіх форм власності та організаційно-правових форм, з метою одержання найбільшої вигоди від їх функціонування для власників. Економічна трансформація в Україні поставила на порядок денний питання підготовки спеціалістів, обізнаних зі світовими науковими досягненнями та практикою управління фінансами. При цьому слід враховувати особливості діяльності вітчизняних підприємств, специфіку взаємовідносин у сфері підприємництва, національне законодавство, що регулює фінансові відносини та фінансову діяльність.
|