Ситуаційні завдання
1) Жінка, 26р., звернулася до сімейного лікаря із скаргами на затримку місячних 1 місяць, ниючий біль внизу живота, мажучі кров'янисті виділення. Після огляду був виставлений діагноз: І вагітність, 7 тиж. Самовільний викидень, що розпочинається. Яка тактика сімейного лікаря? 1). госпіталізація в гінекологічне відділення ЦРЛ; 2). призначення кровозупинних засобів; 3). надання рекомендацій.
2. При першому зверненні в жіночу консультацію з приводу вагітності лікар вияснив, що жінка в дитинстві хворіла ревматизмом. На момент огляду скарг не пред'являє. Яка тактика ведення даної вагітної? 1). повне клініко-лабораторне обстеження в умовах ВПВ; 2). повне клініко-лабораторне обстеження в умовах жіночої консультації; 3). консультація кардіолога; 4). консультації в Центрі планування сім'ї.
3. Вагітна жінка, 29 років, спостерігається з приводу вагітності, проживає в сільській місцевості. Діагноз: І вагітність, 39-40 тиж. Тазове передлежання плода. Великий плід. В якому закладі буде розроджуватись вагітна? 1). обласна лікарня, акушерське відділення; 2). ЦРЛ, пологове відділення; 3). ФАП.
4. При першому зверненні вагітної в жіночу консультацію були призначені лабораторні дослідження. Чи входить в обов'язковий перелік дослідження на гепатит В, С? 1). ні; 2). так; 3). бажано.
5. Вагітна жінка звернулась до лікаря жіночої консультації зі скаргами на ниючий біль внизу живота при фізичному навантаженні. Після огляду був виставлений діагноз: І вагітність, 5 тиж. Загроза переривання вагітності. ОАА (звичне невиношування). В якому терміні потрібно провести УЗД? 1). 9-11 тиж.; 2). в день прийому; 3). при першому зверненні; 4). 16-20 тиж.
6. В жіночу консультацію на профогляд прийшла жінка 43 років. Скарг не має. Пологи – 2, аборти – 2, викидні – 0. В 29 років – діатермокоагуляція шийки матки з приводу ерозії шийки матки. При огляді патологічних змін не виявлено. До якої групи здоров'я віднесена жінка? 1). «практично здорова»; 2). «здорова»; 3). «хвора».
7. До інфекційного відділення ЦРЛ поступила вагітна зі скаргами на нудоту, блювоту до 8-10 раз на добу. Після обстеження був виставлений діагноз: І ва-гітність, 5-6 тиж. Блювота вагітних середнього ступеня важкості. В яке відділення має бути переведена жінка? 1). гінекологічне; 2). обсерваційне; 3). відділення патології вагітних; 4). пологове.
Контрольні питання
1. Назвіть основні рівні надання акушерсько-гінекологічної допомоги жіночому населенню України. 2. Основні закони України, спрямовані на покращення охорони репродуктивного здоров'я жінки. 3. Структурні підрозділи та принципи роботи пологового будинку, основні показники роботи акушерського стаціонару. 4. Основні задачі та структурні підрозділи жіночої консультації. 5. Основні показники роботи акушерського стаціонару (материнська смертність, перинатальна смертність, неонатальна смертність). 6. План ведення фізіологічної вагітності лікарем жіночої консультації. 7. Основні питання планування сім'ї. 8. Роль жіночої консультації в профілактиці, діагностиці та лікуванні гінекологічних захворювань. 9. Функції сімейного лікаря в наданні акушерсько-гінекологічної допомоги.
|