Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Вправа Робота з текстом
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Тривалість проведення: 20 хвилин.

Мета: допомогти учням зрозуміти, які прийоми роботи з текстом можна використовувати в ході підготовки до екзаменів із тих або інших навальних предметів.

Необхідно підготувати декілька невеликих текстів (1–2 стор.): розповіді, біографії, наукові статті про відкриття або природні явища (можна узяти з шкільних підручників, дитячої енциклопедії).

Психолог. Кожній групі буде запропонований текст, який необхідно організувати так, щоб його можна було запам'ятати за допомогою певного прийому (групування, виділення опорних пунктів, план, класифікація, структуризація, схематизація, асоціації). Коли завдання буде виконано, результат потрібно продемонструвати всій групі.

На виконання завдання вам дається 10 хвилин.

Обговорення

— Що викликало труднощі і як їх можна подолати?

— Який прийом виявився найбільш оптимальним і чому?

— Які прийоми, на ваш погляд, більше підходять для роботи з текстами: з математики, літератури, української мови, біології, географії тощо?

Вправа «Порожній стілець»

Тривалість проведення: 5 хвилин.

Мета: зняття втоми, підтримка робочого стану учасників.

Перед початком вправи потрібно організувати розстановку стільців за колом, щоб стільців було на один більше, ніж учнів.

Учасники під номером один сідають у коло на стільці, під номером два — встають за їх стільцями. Один стілець повинен залишатися вільним. Завдання учасника, що стоїть за вільним стільцем, — поглядом запросити кого-небудь із тих, хто сидить, на свій стілець. Учасник, який помітив, що його запрошують, повинен перебігти на вільний стілець. Завдання партнера, що стоїть за ним, — затримати його.

 

Заняття 2. Методи активного запам'ятовування

Мета заняття: навчання прийомів запам'ятовування, відпрацювання отриманих навиків.

Міні-лекція «Методи активного запам'ятовування»

Тривалість проведення: 20 хвилин.

Учні записують інформацію; крім того, їм роздають пам'ятки про кожен метод з інструкцією — спробувати їх застосувати самостійно в домашніх умовах при підготовці до поточних уроків.

Золоте правило доброго запам'ятовування — інтелектуальна робота з матеріалом. Методи активного запам'ятовування включають інтелектуальну роботу з текстом. Розберемо деякі з них зараз. Ви отримаєте пам'ятки для організації своєї роботи, які зможете використовувати вдома при підготовці до занять у школі й до іспитів.

Метод ключових слів

Що таке ключове слово? Це своєрідний вузол, що зв'язує інформацію, яка зберігається в пам'яті, з нашою безпосередньою свідомістю й дозволяє нам її відтворити. Для запам'ятовування якої-небудь фрази досить виділити одне-два головні (ключові) слова й запам'ятати їх, після чого треба тільки їх пригадати — і згадається вся фраза.

Цей метод можна застосовувати й при запам'ятовуванні великих за обсягом текстів, складаючи ланцюжок ключових слів, що йдуть один за одним і зв'язані між собою. Текст, що для цього запам'ятовується, розбивається на розділи. У кожному з розділів виділяються основні думки, для кожної з яких виділяється мінімальна кількість ключових слів: їх необхідно зв'язати між собою й запам'ятати. Таким чином, формується деякий каркас тексту, зміст і форму якого можна відтворити, відновлюючи в пам'яті ключові слова.

Метод повторення І.А. Корсакова(основні принципи)

1. Необхідно повторити інформацію протягом 20 секунд одразу після її сприйняття (імена, телефони, дати), оскільки найбільша втрата інформації припадає на перші стадії запам'ятовування, наступні безпосередньо за сприйняттям.

2. Проміжки часу між повтореннями інформації потрібно по можливості подовжувати. Припустимо, якщо на підготовку дається сім днів, а матеріал вимагає не менше п'ять повторень, то робота може бути побудована так:

1-й день — 2 повторення;

2-й день — 1 повторення;

3-й день — без повторень;

4-й день — 1 повторення;

5-й день — без повторень;

6-й день — без повторень;

7-й день — 1 повторення.

3. Кількість повторень повинна визначатися з деяким запасом. Слід дотримуватися простого правила: число повторень повинне бути таким, щоб протягом необхідного проміжку часу інформація не пропадала.

Якщо ви хочете запам'ятати інформацію тільки на декілька днів, то після безпосереднього її сприйняття рекомендуємо повторити матеріал спочатку через 15–20 хвилин, потім через 8–9 годин. І ще раз – через 24 години.Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 296. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия