Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Вступ (5 хв).
Повідомлення про цілі й теми занять (5 хвилин)

Зовнішнє незалежне оцінювання — це звичайний іспит, але заснований на тестових технологіях. Оскільки така форма іспиту є новою, потрібна додаткова підготовка всіх його учасників. У ході занять ми з вами спробуємо набути деяких навичок, які стануть у нагоді при підготовці й складанні як ЗНО, так і випускних та вступних іспитів.

Ситуація складання іспиту для всіх учнів однакова, а переживає її й поводиться в ній кожен по-різному. З чим це пов'язано? Звичайно, багато в чому з тим, як ви вивчили матеріал, наскільки добре знаєте той або інший предмет, наскільки впевнені у своїх силах. Іноді буває так: ви дійсно добре вивчили матеріал, і раптом на іспиті виникає відчуття, що все забули, у голові кружляться якісь уривки думок, сильно калатає серце. Для того, щоб цього не відбулося, ви повинні навчитися долати свій страх, навчитися прийомів мобілізації та концентрації.

До іспиту учні запам'ятовують багато текстового матеріалу, формул, графіків, правил. Дуже важливо зрозуміти, який спосіб запам'ятовування підходить кожному з вас, як можна допомогти собі запам'ятати те, що зазвичай запам'ятовується силоміць.

Наші заняття будуть присвячені психологічній підготовці до іспитів. Сподіваюся, що знання, отримані в ході занять, допоможуть вам успішніше пройти всі випробування на випускних іспитах. Звичайно, не всіма запропонованими прийомами користуватиметься кожен із вас, але ви зможете їх спробувати й обрати ті, які підходять вам більше всього.

2. Міні-лекція «Пам'ять. Прийоми організації матеріалу, що запам'ятовується»

Тривалість проведення: 15 хвилин.

Кожній групі учнів роздаються пам'ятки до лекції.

Що таке «пам'ять»?

Пам'ять — це запам'ятовування, збереження й подальше відтворення інформації. Для записання інформації в пам'ять необхідно надати думкам упорядкованої структури. Будь-яка організація матеріалу, що запам'ятовується, полегшує роботу пам'яті. Особливо ефективні мнемотехнічні прийоми (прийоми запам'ятовування), оскільки сліди пам'яті, що утворюються «пізнавальними знаками», або «адресами», набагато спрощують доступ до них. Мистецтво хорошого використання пам'яті полягає в умінні вдало вибирати такі знаки.

Наше сьогоднішнє заняття — це ілюстрація того, про що я вам тільки що повідомила.

Прийоми роботи з матеріалом, що запам'ятовується

• Угрупування — розподіл матеріалу на групи за якими-небудь ознаками (сенсом, асоціаціями тощо).

• Виділення опорних пунктів — фіксація якого-небудь короткого пункту, який служить опорою ширшого змісту (тези, заголовок, питання до тексту, приклади, цифрові дані, порівняння).

• План — сукупність опорних пунктів.

• Класифікація — розподіл яких-небудь предметів, явищ, понять за класами, групами, розрядами на основі певних загальних ознак.

• Структуризація — встановлення взаємного розташування частин, складових.

• Схематизація (побудова графічних схем) — зображення або опис чого-небудь в основних рисах або спрощене представлення інформації, що запам'ятовується.

• Серійна організація матеріалу — встановлення або побудова різних послідовностей: розподіл за обсягом, за часом, впорядковування в просторі.

• Асоціації — встановлення зв'язків за схожістю, суміжністю або протиставинами.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 229. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7