Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Зазубрювання
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Буває так, що якийсь матеріал ну абсолютно не йде! У цьому випадку можна вдатися до банального «зазубрювання». Звичайно, багато так не вивчиш, але цей спосіб можна застосовувати в крайньому випадку. У цього способу запам'ятовування матеріалу теж є свої правила.

Яка процедура зазубрювання?

— повторити про себе або вголос те, що потрібно запам'ятати;

— повторити через 1 секунду, через 2 секунди, через 4 секунди;

— повторити, почекавши 10 хвилин (для відтворення);

— для перекладу матеріалу в довготривалу пам'ять повторити його через 2–3 години;

— повторити через 2 дні, через 5 днів (для закріплення в довготривалій пам'яті).

Вправа «Пам'ять і емоційний досвід»

Тривалість проведення: 20 хвилин.

Мета: ознайомлення з технікою запам'ятовування, заснованою на емоційному досвіді.

Емоції та відчуття — кращі союзники пам'яті. Чим більше відчуттів беруть участь у записі слідів пам'яті, тим простіше «витягнути» інформацію. Даніель Лапп порівнює спогад із рибалкою. Чим більше гачків ми закидаємо, тим більше риби можемо зловити. Так і з пам'яттю: чим більше відчуттів залучено, тим легше пригадати інформацію. Дайте простір для прояву своїх особливостей до сприйняття: дивіться, слухайте, торкайтеся, пробуйте на смак, принюхуйтеся, рухайтеся.

Ми запам'ятовуємо краще:

1) ту інформацію, якою ми постійно користуємося;

2) те, що ми сприймаємо в певному контексті (до якого нам ще належить повернутися);

3) те, що нам приємне (тут залучені наші емоції, і це підвищує концентрацію уваги);

4) перервані дії (оскільки їх доводиться відновлювати).

При запам'ятовуванні ви можете скористатися прийомами зорової пам'яті.

Прийоми зорової пам'яті

1. Подумки уявімо предмет, який ми хочемо запам'ятати. Розфарбуємо його у своїй уяві в незвичайний колір або уявімо його величезного розміру, повернемо і розглянемо предмет із різних боків. Важко забути його після таких дій, чи не так?

- При запам'ятовуванні якого матеріалу можна скористатися цим прийомом?

2. Візуалізація в чистому вигляді. Для запам'ятовування коротких чисел цілком досить створити їх зоровий образ. Уявіть собі, що число, яке вам необхідно запам'ятати, написане крупними червоними літерами на білій стіні або горить неоновими цифрами на тлі чорного неба. Примусьте цей напис мигати не менше 15 секунд у вашій уяві. Повторюючи число вголос, ви ще більше полегшите його запам'ятовування, активізуєте ще один канал сприйняття.

Коди

Деяким із нас при запам'ятовуванні числової інформації допомагають опори або коди. До них можна віднести:Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 272. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия