Правове регулювання створення суб’єктів господарювання
Відповідно до ч. 1 ст. 56 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу, а у випадках, спеціально передбачених законодавством, також за рішенням інших органів, організацій і громадян шляхом заснування нового, реорганізації (злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення) діючого (діючих) суб'єкта господарювання з додержанням вимог законодавства. Таким чином, існують дві основних форми створення суб’єктів господарювання: - заснування нового; - реорганізація (злиття, виділення, поділ, перетворення) діючого суб’єкта господарювання. Відповідно до діючого законодавства необхідною умовою здійснення всіх видів господарської діяльності є державна реєстрація суб’єктів господарювання. Основні засади державної реєстрації суб’єктів господарювання встановлює Господарський кодекс України, відповідно до якого суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа, чи фізична особа – підприємець, у порядку, визначеному Законом.
Види державної реєстрації: 1. В залежності від порядку здійснення державної реєстрації: - загальна держана реєстрація (дія поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб – підприємців);
2. В залежності від суб’єкта господарювання, що підлягає державній реєстрації: - державна реєстрація фізичних осіб – підприємців; - державна реєстрація юридичних осіб. Стадії державної реєстрації суб’єктів господарювання: - перевірка комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та поповнення відомостей, що вказані в реєстраційній картці; - перевірка документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації; - внесення відомостей про юридичну особу або фізичну особу - підприємця до Єдиного державного реєстру; - оформлення і видача свідоцтва про державну реєстрацію та виписки з Єдиного державного реєстру.
|