Сухий лід - набагато більш доступна річ, ніж рідкий азот; її цілком може купити навіть звичайний кулінар-аматор. І, наприклад, зробити з його допомогою видатне морозиво. Звичайні домашні морожениці неідеально (тому що недостатньо швидко) заморожують молочну суміш, з якої готується морозиво, в результаті в ній з'являються досить великі кристали льоду. За допомогою сухого льоду заморозка відбувається дуже швидко, і текстура виходить ідеально гладкою.
Сухий лід - це заморожений вуглекислий газ, який, нагріваючись, переходить з твердого стану відразу в газоподібний: ефект, який з незапам'ятних часів використовують організатори рок-концертів. Якщо надихатися цього рідкого диму, можна заробити дуже неприємний кашель. Таким чином організм сигналізує нам про небезпеку. Але саме це відчуття робить газовану воду газованої, а ігристе вино ігристим: бульбашки в шампанському наповнені концентрованим вуглекислим газом, і поколювання на мові, яку ми відчуваємо - це слабка версія все того ж сигналу небезпеки.
Дим від сухого льоду загострює не тільки смак, а й усі наші почуття разом. Саме цей ефект активно використовують в молекулярних ресторанах: якщо полити блок сухого льоду спеціально приготовленою ароматичної субстанцією, змішаної з водою, можна оточити їдця ароматом, здатним сильно змінити смак і відчуття від їжі. Так надходить Блюменталь, подаючи свій «Палаючий щербет»: гостя огортає туманом із запахом потертій шкіри, що горить вогнища і старого заміського будинку.