СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
СРЕДСТВА РАЗМЕЩЕНИЯ Термины и определения
TOURISM SERVICES TOURISM ACCOMODATION Terminology
Чинний від 2006-10-01
СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
Терміни, встановлені цим стандартом, обов’язково для вживання в усіх видах нормативних документів, що стосуються сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання); для встановлювання категорій готелів та інших об’єктів, що надають послуги з тимчасового розміщення (проживання), а також для робіт зі стандартизування. Для наукової, навчально-методичної та публікаційної літератури термін цього стандарту- рекомендовані.
2.НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ
У цьому стандарті є посилання на такі нормативні документи: ДСТУ 4268:2003 Послуги туристичні. Засоби розміщення. Загальні вимоги. ДСТУ 4269:2003 Послуги туристичні. Класифікація готелів. ДСТУ 4281:2004 Заклади ресторанного господарства. Класифікація.
3.ЗАГАЛЬНІ ПОЯСНЕННЯ
3.1 Для кожного поняття встановлено один, а в окремих випадках- два за стандартизовані терміни. Проте, використовуючи за стандартизовані терміни, у межах одного документа треба вживати лише один із термінів- синонімів.
3.2 Подаючи встановлені цим стандартом визначення понять у інших нормативних і ненормативних документах, у разі потреби, їх можна змінювати, вводячи до них похідні ознаки, розкриваючи зміст поняття, зазнаючи об’єкти, що належать обсягові визначуваного поняття. Зміни не повинні порушувати обсяг і змісту понять, визначених у стандарті.
3.3 Терміни, встановлені цим стандартом, вжиті у визначеннях, виділено підкресленням.
3.4 Застандартизовані терміни, терміни- синоніми та терміни термінологічного додатка набрано напівгрубим шрифтом. Слова і словосполуки до застандартизовних термінів, що пояснюють сферу їх застосування, подано в круглих дужках і набрано прямим світлим шрифтом.
Видання офіційне
ДСТУ 4527:2006
3.5 Терміни та визначення загально технічних понять, необхідних для розуміння тексту стандарту, подано в додатку А.
3.6. У стандарті, як довідкові, подано німецькі (de), англійські (en), французькі (fr), російські (ru), терміни- відповідники за стандартизованих термінів узяті з міжнародних та національних стандартів, словників чи науково- технічної літератури, де їх пояснено.
3.7 У стандарті наведено абетковий покажчик установлених українських термінів (додаток Б) та абеткою покажчика їхніх іншомовних термінів- відповідників кожною мовою окремо: німецькою (додаток В), англійською (додаток Г), французькою (додаток Д) та російською (додаток Е).
3.8 Бібліографію термінологічних джерел в додатку Ж.
4. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ
|