Непритомність
Непритомність – це синдром, який характеризується втратою свідомості в результаті короткочасного порушення кровопостачання головного мозку, викликаного гострою судинною недостатністю. Непритомність – це захисна реакція від дії раптових сильних подразників.
Причини виникнення:
ü Різке вставання або тривале стояння, особливо на спеці ü Біль, вигляд крові, страх, психоемоційні перевантаження, кашель
Сприятливі фактори:
ü нервова лібільність ü супутня анемія ü аортальні вади серця ü стійка гіпотонія ü фізична та психічна перевтома
Невідкладна допомога
1. Надати хворому горизонтального положення з припіднятими ногами. 2. Забезпечити вільне дихання: розстебнути комір, послабити ремінь. 3. Збризнути лице холодною водою, поплескати по щоках. 4. Дати хворому вдихнути збуджуючих засобів – нашатирного спирту, оцту (попередньо змочивши ними вату). 5. Якщо дані маніпуляції не привели до опритомнення хворого, розцінюємо дану ситуацію як колапс або інший патологічний стан, що призводить до втрати свідомості і госпіталізуємо хворого.
Колапс Колапс – це гостра судинна недостатність, що характеризується падінням судинного тонусу і відносним зменшенням об'єму циркулюючої крові (ОЦК), що приводить до зниження АТ і розладів периферійного кровообігу.
Причини виникнення: ü Неконтрольований прийом гіпотензивних, седативних, антигістамінних і ін. препаратів. ü Різноманітні інтоксикації медикаментами або іншими токсичними речовинами ü Інфекційні захворювання, що супроводжуються втратою рідини (кишкові інфекції з профузними проносами) ü Блювання вагітних ü ІІІ період гарячки ü Кровотечі
|