Невідкладна допомога при приступі
Бронхіальна астма Бронхіальна астма – це захворювання, в основі якого лежать хронічне алергічне запалення та гіперреактивність бронхів з бронхіальною обструкцією.
Основними симптомами бронхіальної астми є напади експіраторної задишки, свистячого дихання і кашлю у відповідь на подразники, розсіяні сухі хрипи над усією поверхнею легень.
Невідкладна допомога при приступі Легкої та середньої тяжкості загострення можуть лікуватись амбулаторно. Більшість пацієнтів з тяжким загостренням повинні лікувались в умовах стаціонару.
Початкова терапія на амбулаторному етапі:
ü інгаляційні бета-агоністи сальбутамол (вентолін), фенотеролу гідробромід (беротек); орципреналіну сульфат (астмопент, алупент) по 2 дози кожні 10-20 хвилин на протязі першої години (але не більше 6 доз на 1 год). ü Рекомендується застосування дозованих інгаляторів через спейсер, або, при можливості, розчинів бронхолітиків через небулайзер. ü При відсутності ефекту через 1 годину вводимо 5 мл 2% розчину еуфіліну в/венно струминно повільно, розчинивши його в 5 мл 0,9% розчину хлориду натрію. ü Якщо відповідь пацієнта на бронхолітичну терапію неповна, до лікування додаємо системні (неінгаляційні) глюкокортикоїди – преднізолон 90-120 мг (3-4 мл), або 200-225 мг () гідрокортизону.
При відсутності ефекту від проведених міроприємств розцінюємо загострення БА як астматичний статус і госпіталізуємо хворого.
|