Показники платоспроможності позичальника.
Платоспроможність - здатність позичальника своєчасно здійснювати розрахунки за всіма видами своїх зобов'язань. Платоспроможність характеризується показниками ліквідності. Ліквідність визначається співвідношенням ліквідних засобів, що можуть бути використані для погашення боргів і величини заборгованості. Власне кажучи, ліквідність позичальника означає ліквідність балансу. Ліквідність балансу виражається ступенем покриття зобов'язань позичальника його активами, термін перетворення яких у грошові кошти відповідає терміну погашення зобов'язань. Платоспроможність позичальника визначається за такими показниками: 5.1.1. Коефіцієнт загальної ліквідності (Кз.л.), що характеризує те, на скільки обсяг короткострокових зобов'язань і розрахунків можна погасити за рахунок усіх ліквідних активів:
де Ао - оборотні активи, Зп - поточні (короткострокові) зобов'язання, що складаються з короткострокових кредитів і розрахунків з кредиторами.
Розрахунок:
5.1.2. Коефіцієнт поточної ліквідності (Кп.л.),що характеризує можливість погашення короткострокових зобов'язань у встановлені строки:
де Ал - ліквідні активи, що складаються з високоліквідних активів, дебіторської заборгованості, векселів одержаних, Зп - поточні (короткострокові) зобов'язання, що складаються з короткострокових кредитів і розрахунків з кредиторами.
Розрахунок:
5.1.3. Коефіцієнт миттєвої ліквідності (Км.л.),що характеризує те, як швидко короткострокові зобов'язання можуть бути погашені високоліквідними активами: де Ав - високоліквідні активи, до яких належать грошові кошти, їх еквіваленти та поточні фінансові інвестиції, Зп - поточні (короткострокові) зобов'язання, що складаються з короткострокових кредитів і розрахунків з кредиторами.
Розрахунок:
|