Аналіз грошових потоків.
Грошовий потік означає кількісний вимір грошових коштів, що наявні в розпорядженні підприємства, та характеризує ступінь його фінансового благополуччя. Аналіз грошового потоку має на меті оцінку фінансового обороту позичальника та ефективності його управління грошовими потоками таким чином, щоб в любий момент часу в розпорядженні позичальника була достатня кількість наявних грошових коштів для виконання його зобов`язань. Показники, що характеризують ефективність управління грошовими потоками: 5.3.1. Співвідношення суми надходжень на рахунки в усіх банках і обсягу доходу від реалізації (Сн/р): де Н – сума надходжень за період, Р – обсяг реалізації за той самий період.
Розрахунок: 1 варіант – не для суб`єктів малого підприємництва та не для підприємств з сезонністю діяльності:
Примітка: за звітністю позичальника на 01 квітня (за 1 квартал):
де Н – сума надходжень на поточні рахунки позичальника в усіх банках за останні 3 місяці
2 варіант – для суб`єктів малого підприємництва та не для підприємств з сезонністю діяльності:
Примітка: за звітністю позичальника на 01 квітня (за 1 квартал):
де Н – сума надходжень на поточні рахунки позичальника в усіх банках за останні 3 місяці
3 варіант – для підприємств з сезонністю діяльності та не для суб`єктів малого підприємництва: за звітністю позичальника на 01 січня (за рік):
за звітністю позичальника на 01 квітня (за 1 квартал):
за звітністю позичальника на 01 липня (за 2 квартали):
за звітністю позичальника на 01 жовтня (за 3 квартали):
де Н – сума надходжень на поточні рахунки позичальника в усіх банках за останніх 12 місяців.
4 варіант – для суб`єктів малого підприємництва та для підприємств з сезонністю діяльності: за звітністю позичальника на 01 січня (за рік):
за звітністю позичальника на 01 квітня (за 1 квартал):
за звітністю позичальника на 01 липня (за 2 квартали):
за звітністю позичальника на 01 жовтня (за 3 квартали):
де Н – сума надходжень на поточні рахунки позичальника в усіх банках за останніх 12 місяців. 5.3.2. Співвідношення надходжень на рахунки в усіх банках і суми боргу за кредитними операціями (Сн/к):
де СН – середньомісячні надходження від господарської діяльності на рахунки позичальника за 3 останні місяці (для сезонних підприємств – за останні 12 місяців), N – кількість місяців дії кредитної угоди, ЗМ – щомісячні умовно-постійні зобов`язання позичальника (адміністративно-господарські витрати тощо), ЗІ – зобов`язання перед кредиторами, що мають бути сплачені з рахунку позичальника. К – сума кредиту. Розрахунок: 1 варіант – не для суб`єктів малого підприємництва та не для підприємств з сезонністю діяльності: якщо N < або = 12: якщо N > 12:
де СН – середньомісячні надходження на поточні рахунки позичальника в усіх банках за останні 3 місяці; К – сума кредитів Банку на звітну дату; N - кількість місяців до закінчення найдовшої за строком дії кредитної угоди з Банком зі звітної дати; М – кількість місяців з початку року: на 01 квітня – 3; на 01 липня – 6; на 01 жовтня – 9; на 01 січня – 12.
2 варіант – для суб`єктів малого підприємництва та не для підприємств з сезонністю діяльності: якщо N < або = 12: якщо N > 12:
де СН – середньомісячні надходження на поточні рахунки позичальника в усіх банках за останні 3 місяці; К – сума кредитів Банку на звітну дату; N - кількість місяців до закінчення найдовшої за строком дії кредитної угоди з Банком зі звітної дати; М – кількість місяців з початку року: на 01 квітня – 3; на 01 липня – 6; на 01 жовтня – 9; на 01 січня – 12. 3 варіант – для підприємств з сезонністю діяльності та не для суб`єктів малого підприємництва: якщо N < або = 12: якщо N > 12:
де СН – середньомісячні надходження на поточні рахунки позичальника в усіх банках за останні 12 місяців; К – сума кредитів банків (встановлених лімітів) на звітну дату; N - кількість місяців до закінчення найдовшої за строком дії кредитної угоди з Банком зі звітної дати; М – кількість місяців з початку року: на 01 квітня – 3; на 01 липня – 6; на 01 жовтня – 9; на 01 січня – 12. 4 варіант – для суб`єктів малого підприємництва та для підприємств з сезонністю діяльності: якщо N < або = 12: якщо N > 12:
де СН – середньомісячні надходження на поточні рахунки позичальника в усіх банках за останні 12 місяців; К – сума кредитів Банку на звітну дату; N - кількість місяців до закінчення найдовшої за строком дії кредитної угоди з Банком зі звітної дати; М – кількість місяців з початку року: на 01 квітня – 3; на 01 липня – 6; на 01 жовтня – 9; на 01 січня – 12.
|