Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Розірвання трудового договору на вимогу профспілкового чи іншого уповноваженого на представництво трудовим колективом органу.
На вимогу профспілкового органу, який за дорученням трудового колективу підписав колективний договір, власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір (контракт) з керівним працівником або усунути його з опанованої посади, якщо він порушує законодавство про працю і не виконує зобов'язань за колективним договором.

У разі, коли колективний договір підписав інший уповноважений на представництво орган, трудовий договір з керівником, який не виконав зобов'язань за колективним договором, має бути розірвано на вимогу цього органу.

Якщо власник або уповноважений ним орган, працівник, щодо якого заявлено вимогу про розірвання трудового договору, не згодні з цією вимогою, вони можуть оскаржити її до суду у двотижневий строк. У цьому разі виконання вимоги про розірвання трудового договору зупиняється до винесення судом рішення.

За змістом статті 431 КЗпП України керівним працівником належить вважати керівника підприємства (філіалу, представництва, відділення тощо). При цьому йдеться не про будь-який структурний підрозділ (цех, управління, службу, ферму тощо), а про відокремлений підрозділ, який утворюється у спеціально передбаченому порядку.

Відхилення судом скарги на вимогу профспілкового чи іншого уповноваженого на представництво трудовим колективом органу не є перешкодою для оспорення працівником в суді законності його звільнення. Але працівник у судовому процесі не може оспорювати факти встановлені судом при вирішенні його скарги на вимогу цього органу.

Питання для самоконтролю

v Як визначити питання „припинення трудового договору” , в чому його відмінність від понять „розірвання трудового договору” і „звільнення”?

v Назвіть підстави припинення трудового договору.

v Дайте характеристику порядку розірвання з ініціативи працівника трудового договору, який був укладений на невизначений строк.

v Як регулюється порядок розірвання з ініціативи працівника тимчасового трудового договору?

v Визначте загальні підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу.

v Охарактеризуйте порядок розірвання трудового договору в зв’язку із змінами в організації виробництва і праці.

v Які гарантії і пільги встановлені законодавством для працівників, що вивільнються?

v Порядок розірвання трудового договору у разі виявленої невідповідності працівника займвній посаді або виконуваній роботі.

v Що таке „прогул” і які порушення до нього прирівнюються?

v Які встановлені умови звільнення працівника у разі тривалої хвороби?

v Поява працівника на роботі в нетверезому стані як підстава для розірвання трудового договору, умови і порядок звільнення.

v Умови і порядок звільнення працівника у випадку вчинення ним за місцем роботи розкрадання?

v Назвіть додаткові підстави розірвання трудового договоруз ініціативи власника або уповноваженого ним органу.Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 278. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия