UML діаграми станів. 8 страница
Структура фізичної моделі даних відображена на рис. 3.4.
3.3. Розроблення архітектури програмної системи
3.3.1. Діаграми класів;. Діаграма класів відображає основні класи системи. У розроблюваному додатку є 3 основних класи для питань з варіантами відповідей, для рекордів, для користувачів. Діаграма основних класів, які виконують важливі функції у системі представлено на рис. 3.2.
Рис. 3.2. Діаграма основних класів
3.3.2. Структура фізичної та логічної моделі даних.
Рис. 3.3. Логічна структура моделі даних Рис. 3.4. Структура фізичної моделі даних
UML діаграми станів;. UML діаграми станів, які містять елементи графічного інтерфейсу користувача та основні принципи роботи з додатком наведені на
Рис. 3.5. Діаграма стану варіантів використання «Гра».
Рис. 3.6. Діаграма стану варіантів використання «Авторизація».
3.3.4. Опис програмного коду;. Система має базові класи програми: Клас Items – для роботи з питаннями та варіантами відповідей. Клас Record – для роботи з таблицею рекордів. Клас User – для роботи авторизації та регістрації. Реалізація основних класів програми наведена у дод. В
3.4. Тестування додатку;
Метою тестування додатку є перевірка коректної роботи та функціонування. Підсумком процесу тестування має стати висновок про якість даного програмного продукту, складеного на підставі списку протестованих функцій, списку знайдених дефектів і його аналізі. У процесі тестування додатку було застосовано ad-hoc тестування через відсутність суворої специфікації, а також зважаючи на обмеженість ресурсів на формалізацію тестів. Однак найбільш ризиковані функціональності будуть покриті формальними тестами. Кінцевим результатом проведення тестування став висновок про якість додатку, заснованого на списку протестованих функцій, списку знайдених дефектів і його аналізі. Підхід, запропонований все об’ємне тестування, включає до себе тестування навантаження, тестування властивостей, інсталяційне тестування, регресійне тестування, тестування графічного інтерфейсу користувача. Функціональне тестування представлено у додатку Б (табл. Б.4). 3.4.1. Регресійне тестування;. Цей вид тестування відбувається по мірі виникнення помилок під час роботи системи. 3.4.2. Тестування графічного інтерфейсу. При тестуванні графічного інтерфейсу використовується наступний підхід: усі дії з тестування виконуються в ручному режимі; усі дефекти відстежуються і усуваються за допомогою корпоративної системи відстеження дефектів. Метою тестування графічного інтерфейсу користувача є знаходження недоробок в графічному інтерфейсі в ході проведення різних оцінок після завершення написання проекту. Базове тестування, тестування валідації та тестування «usability» наведено у дод. Б.
2.4.2. Тестування інтерфейсу програми. Як наочний приклад тестування інтерфейсу нижче надані скріншоти програми з основним функціоналом програми. (рис. 3.9 – 3.15).
Рис. 3.8. Авторизація користувача
. Рис. 3.9. Вибір теми вікторини
Рис. 3.9. Одно-користувальницький режим
Рис. 3.11. Таблиця рекордів 3.5. Розгортання програмного продукту
Для розгорнення програмного продукту необхідно наступне: С Windows Phone 8.1; до 50 Мб вільного місця на жорсткому диску. Для інсталяції програмного продукту на смартфон користувача необхідно виконати наступні кроки: Зайти у Windows Phone Store; Знайти додаток серед безкоштовних; Натиснути встановити; Після закінчення встановлення натиснути на додаток.
3.6. Висновки;
В ході виконання третього розділу було спроектовано та розроблено бізнес-додаток, а саме: була описана логічна модель проектованої системи; спроектована структура БД, де були описані всі атрибути й обмеження, що наскладуються на атрибути, кортежі, тощо, а також побудовані логічна та фізична моделі БД; була побудована діаграма класів й станів; проведено детальне тестування системи, де тестувався функціонал, інтерфейс та не функціональні вимоги до системи. Після виконання даного розділу, ми отримали працюючий функціональний програмний продукт, що готовий до експлуатації у своїй предметній області. РОЗДІЛ 4 ОХОРОНА ПРАЦІ
4.1. Джерела світла для організації штучного освітлення
Штучне освітлення передбачається у всіх виробничих та побутових приміщеннях, де недостатньо природного світла, а також і для освітлення приміщень в темний період доби. При організації штучного освітлення необхідно забезпечити сприятливі гігієнічні умови для зорової роботи і одночасно враховувати економічні показники. Найменша освітленість робочих поверхонь у виробничих приміщеннях регламентується СНиП П-4-79 і визначається, в основному, характеристикою зорової роботи (табл. 4.1). Норми носять міжгалузевий характер. На їх основі, як правило, розробляють норми для окремих галузей промисловості [20].
Таблиця 4.1 Норми штучного освітлення
|