Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Сторінковий розподіл

Віртуальний адресний простір кожного процесу поділяється на частини однакового, фіксованого для даної системи розміру, що називають віртуальними сторінками. Вся оперативна пам'ять обчислювальної машини також поділяється на частини такого ж розміру, що називають фізичними сторінками (чи блоками). Розмір сторінки вибирається рівним степеням двійки: 512, 1024 і т.д., з метою спрощення алгоритму перетворення адрес. При завантаженні процесу частина його віртуальних сторінок розміщається в оперативній пам'яті, а інші - у дисковій. Суміжні віртуальні сторінки не обов'язково розташовуються в суміжних фізичних сторінках.

Сторінкова організація пам'ятіапаратно підтримується процесорами, починаючи з i80386. В оперативній пам'яті знаходяться тільки активні сторінки, а інші розташовані на диску, віртуальній пам’яті. При доступу процесу до пам'яті віртуальна адреса перетворюється модулем управління пам'яттю операційної системи у фізичну адресу сторінки. Доступ здійснюється відразу, якщо сторінка знаходиться в оперативній пам'яті. Якщо дана сторінка знаходиться на диску, то вона спочатку завантажується в оперативну пам'ять. При цьому одна з активних сторінок витісняється на диск (рис. 15).

При завантаженні операційна система створює для кожного процесу інформаційну структуру — таблицю сторінок, у якій встановлюється відповідність між номерами віртуальних і фізичних сторінок, завантажених в оперативну пам'ять, або вказується, що віртуальна сторінка вивантажена на диск. Крім того, у таблиці сторінок міститься управляюча інформація: ознака модифікації сторінки; ознака заборони вивантаження (вивантаження певних сторінок може бути заборонене); ознака звертання до сторінки (використовується для підрахунку числа звертань за визначений період часу) та інші дані, що використовуються механізмом віртуальної пам'яті.

Рис. 15. Сторінковий розподіл пам'яті

При активізації чергового процесу в спеціальний регістр процесора завантажується адреса таблиці сторінок даного процесу. При кожному звертанні до пам'яті відбувається зчитування з таблиці сторінок інформації про віртуальну сторінку, до якої відбулося звертання, якщо дана віртуальна сторінка знаходиться в оперативній пам'яті, то виконується перетворення віртуальної адреси у фізичну, якщо ж потрібна віртуальна сторінка в даний момент вивантажена на диск, відпрацьовується алгоритм сторінкового переривання: процес, що виконується, переводиться в стан очікування, і активізується процес опрацювання сторінкового переривання для пошуку на диску необхідної віртуальної сторінку і завантаження її в оперативну пам'ять. Якщо в пам'яті є вільна фізична сторінка, то завантаження виконується негайно, якщо ж вільних сторінок немає, то вирішується питання, яку сторінку можна вивантажити з оперативної пам'яті.

У даній ситуації може бути використано кілька різних критеріїв вибору, найбільш використовувані з них:

· сторінка, яка найдовше не використовувалася; · перша сторінка, що трапилася; · сторінка, до якої останнім часом було найменше звертань.

У деяких системах використовується поняття робочої множини сторінок.

Робоча множина визначається для кожного процесу і являє собою перелік найбільш часто використовуваних сторінок, що повинні постійно знаходитися в оперативній пам'яті і тому не підлягають вивантаженню.

Рішення про вивантаження сторінки на диск приймається на основі аналізу атрибуту модифікації обраної сторінки. Якщо сторінка, що вивантажується, з моменту завантаження була модифікована, то її нова версія повинна бути переписана на диск. Якщо ні, то вона може бути просто знищена, тобто відповідна фізична сторінка стає вільною.

На продуктивність системи зі сторінковою організацією пам'яті впливають часові витрати, пов'язані з опрацюванням сторінкових переривань і перетворенням віртуальної адреси у фізичну. Якщо сторінкові переривання виникають часто, то система може витрачати велику кількість часу на свопінг сторінок. Щоб зменшити частоту сторінкових переривань, доцільно збільшувати розмір сторінки. Крім того, збільшення розміру сторінки зменшує розмір таблиці сторінок, а значить зменшує витрати пам'яті. З іншого боку, якщо сторінка велика, значить велика і фіктивна область в останній віртуальній сторінці кожної програми, у середньому для кожної програми втрачається половина обсягу сторінки, тому сумарний обсяг, при великій сторінці, може скласти значну величину. Час перетворення віртуальної адреси у фізичну у значній мірі визначається часом доступу до таблиці сторінок. У зв'язку з цим таблицю сторінок розміщають в „швидких” запам’ятовуючих пристроях: це може бути, наприклад, набір спеціальних регістрів чи пам'ять з асоціативним пошуком та кешуванням.

Сторінковий розподіл пам'яті може бути реалізований у спрощеному варіанті, без вивантаження сторінок на диск. У цьому випадку всі віртуальні сторінки всіх процесів постійно знаходяться в оперативній пам'яті. Такий варіант сторінкової організації хоча і не надає користувачу віртуальної пам'яті, але майже виключає фрагментацію за рахунок того, що програма може завантажуватися в несуміжні області, а також того, що при завантаженні віртуальних сторінок ніколи не утворяться залишки.Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 494. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.019 сек.) русская версия | украинская версия