Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Основні категорії педагогіки
Виховання – суспільне явище, воно зароджується у суспільстві; існує на всіх етапах його розвитку, тому вважається категорією вічною. Виховання у широкому педагогічному розумінні означає цілеспрямований процес формування особистості (інтелекту, фізичних і духовних сил особистості, підготовки її до життя, активної участі у трудовій діяльності).

У вузькому значенні виховання – це систематичний і цілеспрямований вплив на вихованців з метою формування у них бажаного ставлення до людей і явищ оточуючого світу.

Навчання – це цілеспрямований процес двосторонньої діяльності вихователя-педагога і вихованців, передачі та засвоєння знань. Діяльність учителя – викладання, діяльність учнів – учення. Навчання – це викладання і учення разом узяті.

Освіта – процес, результат засвоєння визначеної системи знань, які забезпечують на цій основі рівень розвитку особистості. Освіту одержують, в основному, у процесі навчання і виховання в учбових закладах під керівництвом керівників-педагогів. Однак в останній час зростає роль самоосвіти – набуття системи знань самостійно.

Розвиток людини – це процес становлення її особистості під впливом зовнішніх, внутрішніх, керованих і некерованих, соціальних і природних факторів.

Знання педагогіки допоможе людині будь-якої професії у вираженні різних навчальних і виховних ситуацій, а також у сімейному вихованні.

 

Питання для самоконтролю

Що вивчає педагогіка?

Що дає знання педагогіки пожежному?

Визначить основні завдання професійної педагогіки.

Дайте характеристику основним методам науково-педагогічних досліджень.

Що вивчає загальна педагогіка?

Дайте визначення поняттям: “виховання”, “навчання” та “освіта”.

 Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 127. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия