Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Вуглеводневий обмін
2.8.1. Дефіцит інсуліну і переважання контрінсулярних гормонів спричиняють гіперглікемію. Вкажіть провідний механізми в розвитку цього стану:

 

2.8.2. Який механізм дії інсуліну на вуглеводний обмін?

 

2.8.3. Жінка 45 років хворіє на цукровий діабет протягом 5-ти років. Вкажіть провідну ознаку хвороби.

 

2.8.4. Хворий після перенесеного епідемічного паротиту почав худнути, постійно відчуває спрагу, п’є багато води, спостерігає часте сечовиділення, підвищений апетит; скаржиться на загальну слабкість, шкіри свербіння, фурункульоз. В крові глюкоза 16 ммоль/л, кетонові тіла 100 мкмоль/л; глюкозурія. Яке захворювання у пацієнта?

 

2.8.5. Основні прояви цукрового діабету наступні, окрім:

 

2.8.6. При обстеженні хворого діагностовано гіперглікемію, кетонурію, поліурію, гіперстенурію та глюкозурію. Яка форма порушення кислотно-основної рівноваги має місце в даній ситуації?

 

2.8.7. Хвора 38 років поступила в реанімаційне відділення в непритомному стані. Рефлекси відсутні. Цукор крові - 2,1 ммоль/л. В анамнезі - цукровий діабет з 18 років. Яка кома має місце у хворої?

 

2.8.8. Яке захворювання характеризується зниженою активністю аміло-1,6-глюкозидази, набряками, кровоточивістю, депонуванням глікогену в печінці, м'язах, еритроцитах, лейкоцитах

 

2.8.9. В реанімаційне відділення було доставлене дитина із такими симптомами: блювота, діарея, порушення зросту і розвитку, катаракта, розумова відсталість. Діагностовано галактоземію. Дефіцит якого ферменту має місце?

 

2.8.10. Мукополісахаридози — це група захворювань, для яких характерне відкладення

 

2.8.11. Вкажіть рівень глюкози в крові, критичний для розвитку гіпоглікемічної коми:

 

2.8.12. Які патогенетичні механізми сприяють розвитку цукрового діабету при ожирінні?

 

2.8.13. У хворого, який скаржиться на постійну спрагу, посилений апетит, збільшення виділення сечі та схуднення було виявлено гіперглікемію. Це є наслідком

 

2.8.14. Хвора 24 р., ріст 157 см, маса 72 кг, скаржиться на сухість в роті, спрагу, зниження маси тіла, незважаючи на підвищений апетит, поліурію. Які дослідження необхідно призначити в першу чергу?

 

2.8.15. При цукровому діабеті відбуваються наступні порушення вуглеводного обміну, за винятком:

 

2.8.16. Який із проявів цукрового діабету відіграє провідну роль у механізмах розвитку його ускладнень?

 

2.8.17. До лікарні доставили хворого на цукровий діабет у стані непритомності. Дихання типу Кусмауля, артеріальний тиск 80/50 мм рт.ст., запах ацетону з рота. Нагромадженням яких речовин в організмі можна пояснити виникнення даних розладів?

 

2.8.18. Жінка 56 років, хворіє на цукровий діабет протягом 6 років, відчуває за грудиною серцеві болі стискуючого характеру. Яка найбільш ймовірна причина ураження серця у хворої?

 

2.8.19. У дитини після вживання меду спостерігаються блювання та корчі. Запідозрено природжену непереносимість фруктози. Недостатність якого з перерахованих ферментів найбільш точно підтвердить діагноз?

 

2.8.20. Мукополісахаридози — це група захворювань, для яких характерне відкладення глікозаміногліканів в

 

2.8.21. Вкажіть, яке із наведених захворювань не супроводжується гіпоглікемією:

2.8.22. У хлопчика 4-х років вміст глюкози в плазмі крові складає 12 ммоль/л. Що може бути причиною цього?

 

2.8.23. У хворого має місце захворювання з явищами гіперглікемії, глюкозурії, полідипсії, поліурії. Як воно називається?

 

2.8.24. У хворого після перенесеного епідемічного паротиту розвинувся інсулінозалежний цукровий діабет. Який механізм є основним у розвитку гіперглікемії?

 

2.8.25. До клініки поступив хворий без свідомості, з рота – запах ацетону. Цукор крові – 25 ммоль/л, кетонові тіла – 0,57 ммоль/л. При недостатності якого гормону може розвинутись такий стан?

 

2.8.26. Зниження концентрації цукру в крові на введення інсуліну при цукровому діабеті зумовлене:

 

2.8.27. У хворого на цукровий діабет внаслідок несвоєчасного введення інсуліну розвинулась кома з ознаками гіперкетонемії і метаболічного ацидозу. Яка кома має місце?

 

2.8.28. При обстеженні дівчинки віком 1 рік з гепатомегалією (збільшення печінки) виявлено відкладання глікогену в печінці й лейкоцитах, низьку активність фосфорилази. Це характерно для:

 

2.8.29. Яка ознака є спільною для пентозурії, фруктозурії, галактоземії

 

2.8.30. Вкажіть захворювання, для якого характерні наступні ознаки гротескні риси обличчя, деформація кісток скелета (множинний дизостоз), суглобів, ураження печінки, селезінки, серця, розумова відсталість

 

2.8.31. Глюкозурія виникає тоді, коли рівень глюкози в крові перевищує нирковий поріг, а саме:

 

2.8.32. Вкажіть, які з наведених захворювань не супроводжуються гіперглікемією:

 

2.8.33. У хворого, який скаржиться на постійну спрагу, посилений апетит, збільшення виділення сечі та схуднення виявлено гіперглікемію. Це може бути наслідком підвищення в крові наступних гормонів, за винятком:

 

2.8.34. Юнак 25 років, скаржиться на сухість у роті, полідипсію, поліурію, схуднення, незважаючи на підвищений апетит; ріст 170 см, вага – 60 кг, глюкоза крові – 10,5 ммоль/л, глюкозурія. Для якого із зазначених нижче станів характерні ці симптоми?

 

2.8.35. Які із патогенетичних механізмів характерні для цукрового діабету?

 

2.8.36. Яке порушення кислотно-лужної рівноваги спостерігається при важкій формі цукрового діабету?

 

2.8.37. При лікуванні діабетичної коми великими дозами інсуліну може розвинутися побічний ефект:

 

2.8.38. Обстеження грудної дитини з ознаками затримки фізичного і психічного розвитку виявило гіпоглікемію, відкладання глікогену в печінці і нирках, дефіцит глюкозо-6-фосфатази. Це характерно для:

 

2.8.39. У 5-місячної дівчинки діагностовано галактоземію, для якої характерні наступні ознаки, окрім:

 

2.8.40. При якому з перерахованих нижче розладів обміну речовин слід уникати вживання солодощів?

 

2.8.41. Толерантність до вуглеводів визначається за максимальною кількістю прийнятої натще глюкози, яку може засвоїти організм без виникнення глюкозурії. У людини це становить:

 

2.8.42. Гіперглікемія спостерігається у разі надмірного вмісту в крові наступних гормонів, окрім:

 

2.8.43. Жінка 26 років скаржиться на сухість у роті, спрагу, зниження маси тіла. При обстеженні: рівень глюкози в крові - 9,6 ммоль/л, глюкозурія. Для якого із зазначених нижче станів найбільш характерні ці симптоми?

 

2.8.44. При цукровому діабеті порушення вуглеводного обміну проявляється наступними ознаками, за винятком:

 

2.8.45. Пацієнт 56 років, який хворіє на діабет, скаржиться на постійну сухість в роті, відчуття спраги. Яка основна причина вказаних проявів захворювання?

 

2.8.46. У хворого на інсулінозалежний цукровий діабет виявлені гіперглікемія, гіперкетонемія, глюкозурія, ацетонурія та поліурія. Вкажіть, провідним механізмом яких проявів цукрового діабету є кетонемія.

 

2.8.47. Хвору поступила до клініки в стані комі. Який із лабораторних показників буде найбільш характерним для гіперглікемічної коми?

 

2.8.48. У хлопчика 2 років діагностовано хворобу Гірке, що супроводжується надмірним відкладанням глікогену в печінці і нирках, гіпоглікемією. При біохімічному дослідженні крові виявлено:

 

2.8.49. У хлопчика 3 років діагностовано синдром порушеного всмоктування вуглеводів. Яка з наведених ознак не зустрічається при цьому:

 

2.8.50. Хворий 14 р., ріст 157 см, маса 52 кг, скаржиться на сухість в роті, зниження маси тіла, незважаючи на підвищений апетит, рецидивуючий фурункульоз. Які дослідження необхідно призначити в першу чергу?

 Дата добавления: 2015-10-02; просмотров: 991. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.005 сек.) русская версия | украинская версия