Які громадські організації мають право брати участь у виправленні й ресоціалізації засуджених у виховних колоніях?
○ Наглядова рада. ○ Піклувальна рада. ○ Батьківський комітет. ○ Партійний комітет. ○ Рада колективу колонії.
Підставами звільнення від відбування покарання є: ○ Зміна обстановки. ○ Втрата суспільної небезпеки засудженого. ○ Відбуття строку покарання, призначеного вироком суду. ○ У зв’язку з примиренням засудженого з потерпілим. ○ Хвороба засудженого.
Визначте відповідні документи, які є юридичною підставою для звільнення засуджених. ○ Указ Президента про амністію. ○ Указ Президента про помилування. ○ Зізнання засудженого. ○ Клопотання народного депутата України ○ Наказ Генерального прокурора України Коли засуджений звільняється від відбування покарання у зв’язку із закінченням строку покарання? ○ Коли начальник виправної установи надасть згоду на звільнення. ○ Коли служба охорони та безпеки сформують план конвоювання засуджених, які підлягають звільненню. ○ В першій половині останнього дня строку покарання. ○ Коли із засудженим проведено повний розрахунок. ○ Коли засуджений відбув стягнення у виді поміщення у дисциплінарний ізолятор строком 15 діб.
Яким нормативно-правовим актом оголошується амністія? ○ Указом Президента України. ○ Постановою Верховного Суду України. ○ Постановою Генерального прокурора України. ○ Законом України. ○ Рішенням Конституційного Суду України.
Хто має право на здійснення помилування? ○ Верховний Суд України. ○ Верховна Рада України. ○ Президент України. ○ Генеральний прокурор України. ○ Прем’єр-міністр України.
До яких категорій засуджених не застосовується амністія? ○ До засуджених за умисне вбивство. ○ До засуджених до довічного позбавлення волі. ○ До засуджених, що мають дві судимості за вчинення тяжких злочинів. ○ До засуджених, щодо яких амністія застосувалась раніше. ○ До засуджених колишніх працівників судових та правоохоронних органів.
До якої правової категорії відноситься умовно-дострокове звільнення від відбування покарання? ○ Право засудженого. ○ Обов’язок засудженого. ○ Законний інтерес засудженого. ○ Право суду. ○ Гарантія захисту прав засудженого.
На яких фактичних обставинах ґрунтується застосування заміни невідбутої частини покарання більш м’яким? ○ Бажання родичів засудженого. ○ Клопотання трудового колективу, в якому працював засуджений до вчинення злочину. ○ Якщо засуджений став на шлях виправлення. ○ Якщо засуджений фактично відбув частину покарання, встановлену Кримінальним кодексом України. ○ Якщо засуджений відшкодував завданий злочином збиток.
Через який строк, у разі відмови суду щодо умовно-дострокового звільнення неповнолітнього засудженого, можна звертатись із поданням до суду з цього питання? ○ Не раніше як через 1 рік. ○ Не раніше як через 3 місяці. ○ Не раніше як через 6 місяців. ○ Не раніше як через 1 місяць. ○ Протягом 10 днів, у разі оскарження засудженим постанови суду.
Соціальна адаптація звільнених від відбування покарання – це: ○ Державна програма допомоги особам, які звільнені від відбування покарання. ○ Комплекс правових, економічних, організаційних, соціально-психологічних та інших заходів. ○ Система постпенітенціарних заходів, спрямованих на каяття осіб, звільнених від відбування покарання. ○ Житлово-побутове і трудове влаштування осіб, звільнених від відбування покарання. ○ Прагнення осіб, звільнених від відбування покарання, до свідомого відновлення в соціальному статусі повноправного члена суспільства.
Які категорії звільнених від покарання потребують соціальної адаптації згідно з чинним законодавством України? ○ Які відбували покарання у виді арешту. ○ Які відбували покарання у виді громадських робіт. ○ Які відбували покарання у виді обмеження волі. ○ Які відбували покарання у виді виправних робіт. ○ Які відбували покарання у виді позбавлення волі.
На які органи і установи покладається обов’язок здійснення заходів соціального патронажу відносно осіб, звільнених від відбування покарання? ○ На органи державної виконавчої служби. ○ На судові органи. ○ На місцеві органи виконавчої влади. ○ На благодійні фонди. ○ На релігійні організації.
|