Яке з названих покарань виконують виховні колонії?
○ Довічне позбавлення волі ○ Арешт. ○ Обмеження волі ○ Позбавлення волі на певний строк стосовно засуджених неповнолітніх. ○ Позбавлення волі на строк не більше 5 років.
Яке з названих покарань виконують виправні колонії? ○ Тримання під вартою. ○ Арешт. ○ Обмеження волі. ○ Позбавлення волі на певний строк. ○ Позбавлення волі засудженого до його виправлення.
Яке з названих покарань виконують дисциплінарні батальйони? ○ Тримання під вартою ○ Обмеження волі. ○ Тримання в дисциплінарному батальйоні засуджених військовослужбовців строкової служби. ○ Тримання в дисциплінарному батальйоні засуджених військовозобов’язаних. ○ Службові обмеження.
Хто має право здійснювати нагляд за виконанням кримінальних покарань? ○ Верховний Суд України. ○ Генеральний прокурор України. ○ Президент України. ○ Прем’єр-міністр України. ○ Народний депутат України.
Назвіть основні структурні елементи правового статусу засуджених, які встановлені Кримінально-виконавчим кодексом України. ○ Обов’язки засуджених. ○ Права, свободи і законні інтереси засуджених. ○ Правосвідомість засуджених. ○ Особиста безпека засуджених. ○ Обмеження прав і свобод засуджених. Назвіть основні права засуджених. ○ Право засуджених на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. ○ Право засуджених, які працюють, на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів. ○ Право засуджених звертатися відповідно до законодавства з пропозиціями, заявами і скаргами до адміністрації органів і установ виконання покарань. ○ Право засуджених вільно обирати чи бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. ○ Право засудженого на вільний вибір праці.
Вкажіть норму чинного Кримінально-виконавчого кодексу, яка відноситься до категорії законного інтересу засуджених. ○ Визначення виду виправної установи засудженому до позбавлення волі. ○ Отримання побачень з адвокатом. ○ Звернення з пропозиціями, заявами і скаргами. ○ Зміна умов тримання засуджених до позбавлення волі залежно від їх поведінки. ○ Участь у трудовій діяльності. Спеціальним суб’єктом якого кримінального злочину може бути засуджений? ○ Грубе порушення угоди про працю. ○ Розголошення комерційної таємниці. ○ Забруднення атмосферного повітря. ○ Дії, що дезорганізують роботу виправних установ. ○ Добровільна здача в полон.
Які матеріальні витрати повинен відшкодовувати засуджений? ○ Витрати, пов’язані з утриманням засудженого. ○ Витрати, пов’язані з охороною засудженого. ○ Витрати, пов’язані з забезпеченням особистої безпеки засудженого. ○ Витрати, пов’язані з лікуванням засудженого, який умисно заподіяв собі тілесні ушкодження. ○ Витрати, пов’язані з забезпеченням праці засудженого.
Які заходи дисциплінарних стягнень не застосовуються до осіб, позбавлених волі? ○ Догана. ○ Призначення на позачергове прибирання приміщень і території колонії. ○ Позбавлення побачень з родичами. ○ Дисциплінарний штраф у сумі до двох мінімальних розмірів заробітної плати. ○ Попередження.
Які правові наслідки відбування кримінального покарання визначаються обставиною, яка обтяжує кримінальну відповідальність при вчиненні нового злочину? ○ Втрата часу трудового стажу. ○ Спрощений порядок розірвання шлюбу. ○ Рецидив злочинів. ○ Тяжкі наслідки, завдані злочином. ○ Вчинення злочину з особливою жорстокістю.
Які громадянські права засудженого обмежуються у зв’язку з відбуванням кримінального покарання? ○ Право громадянства. ○ Виборче право. ○ Право бути обраним до Верховної Ради України. ○ Право бути обраним Президентом України. ○ Право на працю.
Яким нормативно-правовим актом можуть бути передбачені обмеження прав осіб, які мають судимість? ○ Наказом начальника виправної установи. ○ Указом Президента України. ○ Законом України. ○ Постановою Верховної Ради України. ○ Вироком суду.
|