На який орган, згідно із законом, покладено виконання покарань у виді штрафу та конфіскації майна?
○ Кримінально-виконавча інспекція. ○ Міністерство юстиції України. ○ Державна виконавча служба. ○ Державна пенітенціарна служба України. ○ Верховний Суд України.
Покарання у виді позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу, службового обмеження для військовослужбовців здійснюють: ○ Виправні центри. ○ Кримінально-виконавча інспекція. ○ Суд, який постановив вирок. ○ Орган, чи посадова особа яка присвоїла звання. ○ Міністерство оборони України.
Позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські роботи та виправні роботи виконує: ○ Міністерство внутрішніх справ України. ○ Суд, який постановив вирок. ○ Кримінально-виконавча інспекція. ○ Міністерство юстиції України. ○ Державна виконавча служба.
Порядок і умови виконання покарань, які не пов’язані з позбавленням волі, регламентуються: ○ Виправно-трудовим кодексом України. ○ Положенням про порядок та умови виконання покарань, які не пов’язані з позбавленням волі. ○ Кримінально-виконавчим кодексом України. ○ Кримінальним кодексом України. ○ Кримінально-процесуальним кодексом України.
До засуджених неповнолітніх застосовується покарання у виді: ○ Позбавлення військового або спеціального звання. ○ Конфіскація майна. ○ Службові обмеження для військовослужбовців. ○ Позбавлення волі на певний строк. ○ Довічне позбавлення волі.
Засуджені до позбавлення волі неповнолітні відбувають покарання у: ○ Виправних центрах. ○ Виправних колоніях. ○ Дисциплінарних батальйонах. ○ Виховних колоніях. ○ Арештних домах.
Яким нормативно-правовим актом регулюється порядок встановлення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі? ○ Конституція України. ○ Кримінальний кодекс України. ○ Закон України. ○ Постанова суду. ○ Наказ начальника виправної установи.
Відносно яких категорій осіб, звільнених із місць позбавлення волі, обов’язково встановлюється адміністративний нагляд? ○ До засуджених неповнолітніх. ○ До засуджених особливо небезпечних рецидивістів. ○ До засуджених за один із злочинів,пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів,психотропних речовин і прекурсорів. ○ До засуджених іноземців і осіб без громадянства. ○ До засуджених два і більше разів судимих до позбавлення волі за умисні злочини.
На який термін встановлюється адміністративний нагляд? ○ До одного року. ○ До двох років. ○ До п’яти років. ○ Від одного до двох років. ○ До шести місяців.
Хто має право встановлювати адміністративний нагляд? ○ Начальник районного (міського) відділу (управління) внутрішніх справ за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі. ○ Начальник виправної установи, з якої звільнений засуджений. ○ Районний (міський) прокурор за місцем проживання особи,звільненої з місць позбавлення волі. ○ Суддя районного (міського) суду за місцезнаходженням виправної установи чи місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі. ○ Начальник територіального управління (відділу) Державної пенітенціарної служби України за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі.
Хто здійснює адміністративний нагляд за поведінкою осіб, звільнених із місць позбавлення волі? ○ Державна виконавча служба. ○ Кримінально-виконавча інспекція. ○ Міліція. ○ Спостережна комісія. ○ Установи соціального контролю.
В яких випадках адміністративний нагляд припиняється? ○ У разі зміни громадянства особи, яка перебуває під наглядом. ○ У разі одруження і зміни прізвища особи, яка перебуває під наглядом. ○ У разі обрання особи, яка перебуває під наглядом, народним депутатом України. ○ У разі засудження піднаглядного до позбавлення волі. ○ У разі клопотання піднаглядного про зняття адміністративного нагляду.
Які обмеження дій піднаглядних встановлюються Законом “Про адміністративний нагляд”? ○ Заборона куріння та вживання алкогольних напоїв. ○ Заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, до 8 годин на добу. ○ Заборона вільного вибору праці. ○ Заборона участі у страйках. ○ Обмеження виборчих прав.
|