V. Зміст теми. . А. Завдання для самоконтролю: № Завдання Вказівки до завдання Гіпо-, ізо-, та гіперосмолярне зневоднення
VІ. МАТЕРІАЛИ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ А. Завдання для самоконтролю:
Б. Задачі для самоконтролю: Задача 1. У хворого з хронічною серцевою недостатністю виявлено підвищення гідростатичного тиску в нижній порожнистій вені, що викликало розвиток патологічного процесу в черевній порожнині. 1. Як називається такий патологічний процес? 2. За механізмом розвитку цей патологічний процес відносять до: 3. Опишіть механізм розвитку цього процесу.
Задача 2. Хвора поступила до інфекційного відділення зі скаргами на нестримне блювання. 1. Які порушення водно-сольового обміну у хворої? 2. Вкажіть її причини: 3. Які ще патологічні процеси супроводжуються аналогічним порушенням водно-сольового обміну?
Задача 3. Люди після катастрофи в океані опинилися на острові, де немає прісної води. 1. Яке з порушень водно-сольового обміну у них розвинеться? 2. Як змінюється осмотичний тиск і об’єм позаклітинної рідини при вживанні солоної води? 3. Які компенсаторні реакції розвиваються при гіпергідрії? Задача 4. Нестримна блювота у вагітної призвела до розвитку гіповолемії внаслідок значної дегідратації.
Задача 5. При цукровому діабеті розвивається поліурія.
Задача 6. Експериментальна тварина знаходилась в термостаті при температурі 36°С. Протягом тривалого часу у неї спостерігалось значне збільшення частоти дихання.
Задача 7. При затяжному голодуванні у людей появляються «голодні» набряки. 1. Який патогенетичний механізм є головним у розвитку набряку в даному випадку? 2. Порушення впливу якого гормону має місце? 3. Назвіть його найважливіші ефекти. Задача 8. В ендокринологічному диспансері знаходиться хвора з мікседемою. 1. Яке порушення водно-електролітного обміну буде у хворої? 2. Як називається набряк, що розвинеться за патогенетичною класифікацією? 3. Назвіть класифікацію набряків за патогенезом
Задача 9. У чоловіка після того, як він був на весіллі, виявляються ознаки отруєння: блювота, діарея, підвищення температури. В зв’язку з цими симптомами він мало п’є.
Задача 10. У експериментальних щурів, що тривалий час отримував лише вуглеводну їжу, спостерігалося накопичення води в тканинах. 1. Як називається таке порушення водно-електролітного обміну? 2. Який патогенетичний механізм є головним у розвитку набряку в даному випадку? 3. Назвіть класифікацію цього патологічного процесу за патогенезом. Задача 11. Хворий поступив до клініки зі скаргами на загальну слабкість, головні болі, болі у поперековій ділянці тіла, масивні набряки обличчя та кінцівок, що супроводжуються вираженою протеїнурією, лейкоцитурією, циліндурією.
|