Тема № 9
Особливості реєстрації прав на землю в різних країнах Європи. (2 год.) План 1. Поняття та завдання державної реєстрації прав на землю. 2. Поняття та види систем реєстрації прав на землю. 3. Принципи реєстрації прав на землю в країнах Європи. 4. Правове регулювання процедури державної реєстрації прав на землю. 5. Організаційна структура та повноваження органів, що здійснюють державну реєстрацію прав на землю в Європейських країнах. 6. Особливості правового статусу реєстратора прав власності на землю в країнах Європи.
Тема № 10 Правові проблеми гармонізації та адаптації законодавства України до норм та стандартів ЄС у галузі земельних відносин. (2 год.) План
1. Загальна характеристика законодавства ЄС у галузі земельних відносин. 2. Законодавчі засади адаптації законодавства України до стандартів ЄС. 3. Пріоритетні напрямки адаптації земельного законодавства України до законодавства ЄС. 4. Основні проблеми гармонізації земельного законодавства України з нормами та стандартами ЄС.
Завдання для практичних занять із курсу „Порівняльне земельне право” Тема № 1 Поняття та місце земельного права у правових системах різних держав. (0.5 год.) План
Тема № 2 Джерела земельного права в Україні та інших державах, порівняльно-правовий аспект. (0.5 год.) План 1. Конституційно-правові основи регулювання земельних відносин в Україні та державах Європи. 2. Законодавство ЄС як джерело земельного права для країн-членів ЄС. 3. Практичні аспекти реалізації законодавсва ЄС в окремих країнах-членах ЄС. 4. Закони як джерела земельного права в країнах Європи. 5. Міжнародні договори як джерела правового регулювання земельних відносин в країнах Європи. 6. Цивільне законодавство у системі джерел регулювання земельних відносин у країнах Європи. 7. Рішення Конституційних Судів різних країн, як джерела земельного права. 8. Судовий прецедент як джерело земельного права в окремих країнах.
Тема № 3 Право власності на землю в Україні та інших державах. Порівняльний аспект (2 год.) План 1. Загальна характеристика права власності на землю в країнах Європи. 2. Відмінності у змісті права власності на землю в різних правових системах. 3. Загальне та особливе у підставах виникнення права власності на землю в різних країнах. 4. Особливості права державної та комунальної власності на землю в окремих країнах Європи. 5. Співвідношення правового режиму земельної ділянки та іншого нерухомого майна, що на ній розташоване в різних країнах Європи. 6. Види та особливості обмежень прав на землю в країнах Європи. 7. Особливості регулювання права власності на землю в Німеччині. 8. Особливості регулювання права власності на землю Швеції. 9. Особливості регулювання права власності на землю в Франції. 10. Особливості регулювання права власності на землю в Польщі. 11. Особливості регулювання права власності на землю в Іспанії. 12. Особливості регулювання права власності на землю в Великобританії.
Тема № 4 Право землекористування в Україні та інших державах. (2 год.) План 1. Оренда як основний вид права землекористування в країнах Європи. 2. Основні види оренди землі в Європейських країнах. 3. Особливості оренди для різних категорій земель в Європейських країнах. 4. Емфітевзис та його особливості в окремих країнах. 5. Суперфіцій та його особливості в окремих країнах. 6. Право на земельні сервітути та його особливості в окремих країнах. 7. Право постійного користування в Україні та країнах СНД. 8. Поняття та зміст спадкового права забудови земельної ділянки. 9. Особливості права землекористування в Німеччині. 10. Особливості права землекористування в Швеції. 11. Особливості права землекористування в Данії. 12. Особливості права землекористування в Франції. 13. Особливості права землекористування в Угорщині.
|